Tekil Mesaj gösterimi
Eski 02.09.12, 21:42   #8
Insanlikarayan
. . . . Gurbet Ellerde . . . .

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 294
Ettiği Teşekkür: 131199
Aldığı Teşekkür: 42589
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: 1. Cumhuriyet'in Hatası Yok Muydu?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Feriha9 Mesajı göster
Hatasız kul olmaz hatasız bir devletse hiç olmaz.
Hatasız bir yönetim varolmamıştır.
Buraya özgürce eleştiri yapmak için geldim.
Atatürkçüleri,kemalistleri,sosyalistleri,milliyetç ileri,ırkçıları,dincileri,liberalleri,sosyal demokratları ve diğerlerini sevmek zorunda değilim.
Saygı çerçevesi içinde fikirlerimi yazmak istiyorum.
Yazmadan önce sansüre uğramayacağım konusunda emin olmalıyım.
Emek verdiğim yazılar eğer uçacaksa,tartışmaya kapalıysanız,en az dinciler kadar yobaz ve faşistseniz bu sitede işim yok demektir.
(kişi olarak sevmemekle fikir olarak sevmemek farklıdır)
Yazinin bütünlügünü alip, analize etmeye calisiyorum.

Burada yazidan gelen keliskide, tabiki gözümden kacmadi.
Burada sadece ergenlik cagini yeni gecen, toplumun icinde yerini aramaya calisan bir kisilik olarak degerlendiriyorum.

Halbüki ilk satirinda ne kadar hakli oldugunun farkina bile varmamis oldugunu saniyorum.

Eger ona dikkat edipte, Cumhuriyetin dogdugu zaman sartlarina baksaydin, belkide bunu görebilcektin.

Cünkü Cumhuriyet dogdugunda, anca Milletinin 4% okuma yazma bilgisi vardi, su 4% istedigi gibi yada yönlendirildigi gibi milleti bilgilendiriliyordu.

Halbuki burada cok ic savaslar, carpildi, Efelikler, Beylikler, Agaliklar hep karsi geldi.

Cünkü aptal tutulan bir Millet kolayca yönetilebiliniyordu.

Bu Osmanlik zamanindada ayniydi, simdide Modern anlayisimizdada ayni.

Bilemiycem simdi, acaba bir yerde okudunmu, neden Türk Milleti varken, Osmanli zamaninda Yünanlari ve Zionistleri öbür taraftanda Ermenileri Devlet islerine aliniyordu, ama Türk Milleti men ediliyordu.

Kurtulus savasi bitmis olsa bile, dis kuvvetler Istanbulun önemliligini kavramis, ve bütün Ajanlarini oralara yerlestirip, konzentre etmislerdi.

Onun icin Bas sehri olarak, Istanbul degil, Ankara secilmisti.

Bir taraftan dis kuvvetlere yem olmamak, öbür taraftanda, Dogu Anadoluya daha fazla önem vermekti amacta.

Sayili olan Memlekin kuvvetlerinden, genellikle su cevremde olan Kurtculardan bende uzak duruyorum, cünkü Kurtculuk degil Köpek bile olmayi basaramamislardi.

Burada özel hatiralarim var.

Alıntı:
En doğrusu yapılıyor.
Diğer yandan şeriat ya da baskıcı bir rejim de istemiyorum.
Kirmiziya cevirdigimi anlamasam bile, bir taraftan, dogru yolda oldugunu görmeye calisiyorum.

Sanirsam burada su saf diamantin, islemini yapip parlatmaya muvaffak olabiliriz.
Burada simdide lafi sana birakiyorum.

Türkiyede yasamasa bile!.

Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Çetin Düşlü.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.