Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.09.12, 14:42   #34
Subutay
Eflamor

Subutay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 166
Ettiği Teşekkür: 30889
Aldığı Teşekkür: 14584
Rep Derecesi : Subutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: 1. Cumhuriyet'in Hatası Yok Muydu?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Feriha9 Mesajı göster
Serbest bölümde bir tartışma başlatmak istiyorum.
Cumhuriyetimizin karşıtı ya da 2. cumhuriyetçi değilim.
Atatürkçüleri sevmiyorum kemalistlerden uzak duruyorum ama Atatürk'ün yeri bende ayrıdır.
Tarih kitaplarımızı karıştırdığımda pek çok muammaya rastladım.
Önce geneli Atatürkçü olan forum arkadaşlarım yorum yapsın istiyorum.
Ben daha sonra tartışmak için bazı olayları yazacağım.
Örn: Dersim olayı ya da türban vb. sorunlar.
Kişisel düşünceleriniz bana göre yanlıştır ama bunun bir önemi yoktur. Bunu nasıl savunduğunuza ve nelere dayandırdığınızı görmek isterim.

Sizin şartlandırılmış bir şekilde tartışmaya başlıyorsunuz. Kalıpsallaşmışsınız. Atatürkçüleri sevmem diyorsunuz. Ve buranın genelinin Atatürkçü düşünceye bağlı olduğunu bilerek bunu söylüyorsunuz.

Peki kaçımızın forum mesajlarını okudunuz? Kaçımızın olaylara hangi gözlerle baktığını biliyorsunuz? Burası forum sitesi ve burada bu imkanınız var. Don kişotçuluk oynamaya gerek yok.

Ben bir kişi düşünceme ne kadar ters düşünceleri olsada sabreder, forum mesajlarını dükkatlice okur acaba neden ters diye kendimce analiz etmeye çalışırım. Sonra tartışıp tartışmayacağıma karar vererim.

Örnek vereyim, Başka bir forumda van depremi için açtığım yardım konusuna bir bayan arkadaş yönetici vasfıyla oraya gönderilen yardımlar pkk ya gidiyor asla etmem demişti. Ama o bayan arkadaşın o kadar çok mesajını okumuştum ki hiç şüphesiz din, dil ve ırk ayırt etmeden soğuktan üşüyen bir çocuğa sırtındaki kazağı çıkarıp vereceğini biliyordum.

Ama o tepkisinin sebebi bir ay önce abisinin şehit düşmesiydi. Ve bu çok insani bir tepkiydi onun için ve o konu bağlığı altında tek itiraz eden kişi olmasına karşın ona cevap vermediydim. Hatta verilecek cevaplarıda msnden konuşarak engellemiştim.

Velhasıl kelam sayın forumcu dediğiniz gibi hatasız kul olmayacağına göre sizde başlangıcınızı farklı yapmanızı umut ederdim. Umarım daha kaliteli tartışmalara imza atarsınız.
Asya boz kırlarında bir bebek dünyaya geldi. Bu bebeğe asya stepleri beşik oldu. Rüzgarlar şarkı söyledi ona. Yıldızlar yol gösterdi. Yağmurlar yıkadı. Bu bebek büyüdü ve ona Türkadını verdiler. Türk büyüdü kasırga oldu tayfun oldu. Türk budur. Türk tayfundur, kasırgadır, Boradır. | Mustafa Kemal Atatürk.

la şey e vaki ün mutlak bel küllün mümkin
nisi credideritis non intelligentis
Subutay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Subutay'in Mesajına Teşekkür Etti.