Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.09.12, 21:53   #41
Insanlikarayan
. . . . Gurbet Ellerde . . . .

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 294
Ettiği Teşekkür: 131284
Aldığı Teşekkür: 42663
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: 1. Cumhuriyet'in Hatası Yok Muydu?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ala'turka Mesajı göster
Bu günlerde yaşadığımız kürt meselesi o günlerde tam olarak öngürülememiş gibi
veya uygulamaya konulan Türk sayma, Türkleştirme çabaları çok az netice vermiştir,
Bu sorun günümüze kadar uzanmıştır,
Interesan bir görüs, ama hic olmazsa bir görüs.

Su görüsü bir alipta degerlendirmeye kalksak o zaman.

Surada Kurtulus savasinin bitisini alip, reformlardan baslamak isterdim, Müsade varsa.

Sanirsam simdilik müsade, sorunuda yok, cünkü Klavye elimde oldugu icin, bir resim cizip, bir tablo sunmaya calisacagim.

Gelelim simdi su, Kurtulus savasina, Milletler birligi birlik olupta Reformlara, yanasmamisti?.
Burada Eski Türkceye elveda deyipte, yeni Türkceye Milletler arasi karar verilmedimi?.

Kendinde görebiliyorsunki, burada hic kimseye extra bir sucuk yapilmamisti, Milletler birliginle, sinirin icinde yasayan Vatandaslar bunu Kabüllenmislerdi.

Kürt problemi olarak, simdi burada adlandirilan, halbuki sadece Türkiyeyi bölebilme, Türkiye siniri icinde hirs cikarip alt üst etme deneyimleri olarak degerlendiriyorum.

Peki kimin yarari olacak bu davadan, eger bunun cevabini "Tam" olarak verebilirsek, iste o zaman belki, bu yönledirilen Millette uyanabilir.

Simdide gelelim su Iranda olan Kürt meselesine. Neden bunlar Iran hükümetinle, anlasip, destek aliyor?.

Irak yönetimi, senelerce Iranla savas yapmisti, Amerikanin bir numarali dostuydu.

Her istedigi silahi para bastirip alabiliyordu, Irana karsi savas yürüttügünde.

Ne zaman Iranla, savasi bitirip, bir zamanlar oyuna gelip, topraklari paylasilan parcaya göz dikmeye basladiginda, bir numarali Batinin düsmani olmustu.

Peki bunun Manasi neydi?, eger o topraklari yeniden geriye alabilseydi, bütün dünyaya kafa tutabilecekti, cünkü, ayni zamanda dünyaya dagitilan, bayagi büyük bir Petrol oradan geciyordu.

Bir taraftan Iran su Petro Dolari, desteklemedigi icin, Öbür taraftanda Amerikanin buna muhtac oldugu icin.

Dur bi Amerikami dedim?, suradada bir düsünmek lazim, Amerikanin Dogal gaz ve Petrol borulari BP Ingilizlerin elinde.
Bu Kanadadan asagi dogru iniyor, "Rahata" senelerden beri gelemedigi icin, ne boru hatti, nede Teknik Elektrik hatti yeterince yeniliye biliniyor.

Parlamentonun 60% Zionistler kontrol ediyor, ve kartlarini iyi oynuyorlar.

Amerikanin Muhtac duydugu degerli taslar, Cin tarafindan biloke ediliyor.
Amerikaya direk satis durdurulmus durumunda. lazim olan miktari, Avrupadan karsiliyor.

Bunun farkina varan Cinlerde, Almanyaya bile satisi, kisitlamis durumda.

Peki diyeceksiniz, bunun Türkiyeyle ne iliskisi var?, Bütün ortami görebilmek lazimki, sonra Türkiyenin ortada olan durumunuda kavramaya basliyacagiz.

Bilemiycem simdi, farkina vardinizmi.
Türkiyedede Bayagi bir yataklar var, bunlar tespit edilip, bir Muslukla tikanip, yeniden üzerine Beton atiliyor.

Sene 1986, Trakyada 6 Turbinli bir Dogalgaz sentrali yapiliyor, halbuki simdi biz, ceyrani Bulgaristandan getirtiyoruz, neden, RWE konzerni oraya bir elektrik Zentrali kurdugu icin.

RWE Ya bu bir Alman sirketi degilmi, Peki Türkiyede (Trakyada) yapilan Elektrik zentralini kimler yapti?, ya bunlarda Almandi!.

Peki, Bu Gaz yataklarini Bulup, yeniden, kilitleyenler kimler, simdilik bunu "Ben" Bilmek istemiyorum.

Isteyen arastirsin!.

Birazcik daha su Petrol davasinda kalicagim, sonra baska kaynaklara gecmeye calisacagim.

Simdi bir bakin nereden cikartilip nerede Pazarlandigini

Bir zamanlar Irakin 12.000.000 barel yagsini, her barel 159 litre, ne demislerdi, Ilaca karsi Petrol diye, iste öyle satisa cikartilmisti, Sadamin sagliginda, ya birazcikta siz düsünün, bana ne bundan?.

Naja belki sizler bundan habersizdiniz, bazilariniz belkide dogmamisti, onun icin anlatmiya devam etmeye mecburum sanirsam.

Son etapta 11kapitan ve londra arasinda bu poker oynanip, 11 Kapitana kalmisti.

Ne salaklar, Ham maddeyi kendileri isletseler, halbuki daha fazla kazanclari olur, tabiki dahada "Düsmanlari" olurdu.

Surada simdi bir ara vericegim, yoksa Banlasan tur ve Kaplicalardan daha uzun bir hikaye olucak bu.

Birazcikta sizlerin düsünme zamanina ihtiyaciniz oldugunu düsünüyorum burada, ve su Lanet Petrol hikayesinide simdi sonuna getiriyorum.

Bir dahaki döktügümdede, baska Energi kaynaklarini acmak istiyorum ve Gercek savasi burada Tanitmak istiyorum.

Simdilik su Türk Kürt sorunununda parcasi olarak düsünüyorum, cünkü, Bölünmüs ve Kuvveti kesilmis bir Millet, zenginligini koruyamaz hale gelebilir diyorum, herkesinde burada düsünmesini diliyorum.

Türkiyede yasamasa bile!.

Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Çetin Düşlü.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.