Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.09.12, 12:07   #7
Papazulya
Bal Yazmalı

Papazulya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 100
Ettiği Teşekkür: 2928
Aldığı Teşekkür: 6731
Rep Derecesi : Papazulya has a spectacular aura aboutPapazulya has a spectacular aura aboutPapazulya has a spectacular aura aboutPapazulya has a spectacular aura aboutPapazulya has a spectacular aura aboutPapazulya has a spectacular aura aboutPapazulya has a spectacular aura aboutPapazulya has a spectacular aura aboutPapazulya has a spectacular aura aboutPapazulya has a spectacular aura aboutPapazulya has a spectacular aura about
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Evlenince Aşk Mutlaka Biter

Aslinda genelleme yapmamak lazim ama cogunluga konusarak bir analiz yapmak gerekirse:

Aski bir sehre benzetelim. Bu sehrin buyuklugu gezip tozmanin suresiyle dogru orantilidir. Sehir ne kadar buyukse gezip tozmak da o kadar uzun surecektir. O yuzden sehir mumkun oldugunca buyuk, karmasik ve gizemli olmalidir. Her noktada surprizle karsilasilmalidir gezerken...
Sehri yavas yavas gezmeye baslarsiniz. Her gun yeni bir detay kesfedersiniz ve bu sizi sasirtip heyecanlandirir. Ne zamanki sehrin her karisini gezip her detayini ogrenirsiniz, artik merak edip ogrenmek istediginiz yeri kalmaz. Sizi heyacanlandirmaz ve cekip gitmek istersiniz bir baska sehre. Yeni sehir kucuk oomus, cirkin olmus onemi yoktur. Sizin bilmediginiz kesfedilecek yerleri vardir. Bu yuzden yeni ama cirkin bir sehir, eski, gizemini yitirmis, karis karis gezilmis bir sehirden daha caziptir.

Gelgelelim evlilige: evliligi de atanmaya benzetelim. Sehri cok sevdiginizi goren buyukler sizi o sehre atarlar. Madem o kadar istiyorsun, ''git tadini cikar'' derler. Iste o andan sonra sadece is gezileri icin gittiginiz, fazla zaman ayiramadiginiz, sizin icin ben giderim o gider bilmecesi olan sehrin tam ortasina dusuvermissinizdir. Artik sehrin tam icindesinizdir. Sadece guzelliklerini degil, cirkinliklerini, sorunlarini, en bilinmedik, gorulmedik yerlerini de gorup yasarsiniz. Makyajsiz yerlerinde gezinirsiniz. Yavas yavas, adim adim her yerine gidip her kosesini ogrenirsiniz. Oturmadiginiz kafe, ugramadiginiz dukkan, gecmediginiz sokagi kalmaz. Bir an gelir tam ortasinda durup etrafiniza bakinirsiniz. Iste o an...

Ve yine tekrarliyorum genelleme yapmamak gerek cogunluga gore bu boyle. Kim itiraz ederse etsin boyle.