Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.09.12, 18:06   #62
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 295
Ettiği Teşekkür: 34734
Aldığı Teşekkür: 14818
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Evleneceğiniz Kişinin Eğitim Durumuna Önem Verirmisiniz?

Her ne kadar (ilk bakışta):
''İki gönül bir olunca, samanlık seyran olur.'' gibi görünse de, zaman içerisinde öyle olmadığı anlaşılmaya başlar.
Bunu salt eğitim seviyesi farkına bağlamak da yanlış olur, eğitim, kültür,sıradan olaylara ve toplumsal olaylara bakış açısı (ideoloji) çok büyük etkendir.
Elbetteki, kişi kendi eğitim veya kültür seviyesinden daha aşağı (yukarı) birisyle evlenebilir.
Ama (çevremde gördüğüm izlenimlere göre) birlikteyken sorun oluşturmayan bu fark, topluluk arasında farkedilmekte, topluluk içerisinde her eş, kendi eğitim ve bilinç seviyesindeki kişilerle iletişim kurmaktadır.
Ender de olsa, (eşin) eğitim seviyesi düşüklüğü (diğer eş tarafından) alay ve rencide amacıyla kullanılsa da bu durum istisnadır.
Ama yine de, eğitim seviyesinin (asgari düzeyde) yakın, hatta aynı iş kolunda olması daha uygundur.
Aynı işkolunda olmayan eşler, iş ile ilgili konuları eşleriyle konuşup tartışamadıkça, aynı iş kolunda arkadaşlar edinmekte, bu durum kıskançlıklara ve boşanmalara yol açmaktadır.