Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.09.12, 11:12   #9
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 295
Ettiği Teşekkür: 34734
Aldığı Teşekkür: 14818
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Akdeniz Üniversitesi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi yann Mesajı göster
Akdenizin kampüsünü görünce ağızların açık kalmaması elde değil.. Sanırım zaaten 2010 ödülü de aldı , hak ediyorda .. Bir kampüste iki tane çarşı olur mu (olbia ve yakut) her şey her şey var .Güzel yapmışlar yani.
Evet, Akdeniz Üniversitesi Kampüsü (öğrenci şehri), gerek çevre düzenlemesiyle, gerekse de öğrenciye sunduğu hizmet ile beğenilmeyecek gibi değil...
Bir öğrencinin şehir yaşamında gereksinim duyabileceği (neredeyse) tüm kurumların şubeleri, kampüs içinde mevcut.
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Frida Mesajı göster
Kampüsü her ne kadar güzel olsa da Antalya turizmi benimseyememiş öğrenciyi sahiplenememiş bir şehirdir yerel halk itibariyle daha önce akdeniz üniversitesinde okuyan ve şahsi evde kalan biri olarak bu yorumu yapıyorum. Üniversitenin imkanları güzel ancak işlemler her zaman öğrenci için külfet, yardımcı olmuyor üniversite elemanları genelde. Ben beğenmeyip bırakmıştım açıkçası tavsiye de etmem antalyada üniversite yaşamını.
Turizm denilince ilk akla gelen ilimiz Antalya olmasına rağmen, Antalya’yı ‘’Turizmi benimseyememiş, şehir’’ olarak tanımlamana şaşırdım doğrusu...
Sizce hangi şehir turizmi benimsemiş? Hangi ilimiz(üniversite öğrencisine) gelir kaynağı olarak bakmayıp, olumlu gözle bakıyor.
Akdeniz Üniversite’sinin olumsuz yönlerini ele alacaksak eğer, kampüs içinde yer alan yurtun tüm öğrencilere yeterli gelmediğini söyleyebiliriz. Bu nedenle en büyük sorun yurt sorunudur.
Öğretim yılı başında (eğer okul açılmadan önce) kalacak yer sorunu halledilmemişse, daha sonra özel yurtlarda da (veya otel-pansiyonlarda) yer bulmak sorun oluşturmaktadır.
Kampüs’e en yakın yerleşim yeri (semt) Ahatlı’dır.Ahatlı, imara yeni açılmakta olan (gecekondu) semtidir. Kampüse yakın semt olması nedeniyle özel yurtların büyük bir kısmı bu semttedir. Fakat,yurtlar (genellikle) küçük işletmelerdir. Yurtlar civarına serpiştirilmiş (küçük) oteller ve pansiyonlar mevcuttur. Ev kiralamak isteyen öğrenciler de (genellikle) bu semtten ev kiralamaktadır.
Gecekondu semti havasında olduğu için Antalya semti olarak hayal kırıklığı yaratabilir, burada yer alan yurtlar ve (kiralanacak) evler modern şehir yaşamını yansıtmaya bilir. Ama semt yeni imara açılmış ve modern şehir görüntüsüne hızla yaklaşmaktadır.
(Bu derece şikayetçi olduğunuza göre, sanırım kiraladığınız ev bu semtteydi.)
Üniversite işlemlerinin külfet olmasından, bahsetmişsin, günümüzün hangi üniversitesinde külfet değil ki? ‘’Üniversite görevlilerinin yardımcı olmaması’’serzenişinizi de, ön yargılı olmanıza bağlıyorum.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi İklim Mesajı göster
Antalya kozmopolitan bir yer. Beklentiden dolayı ihtiyacların karsilanmadigi düsünülüyor.Yoksa son derece güzel ve okunasi bir sehir))
Antalya, bir öğrencinin her türlü beklentisini karşılayabilecek bir kent olduğuna, sorunun kampüsün bulunduğu semtten ve yurt sorunundan kaynaklandığına inanıyorum.

Akdeniz Üniversitesi öğrenciler için yurt, büyük bir sorun iken, her öğretim yılı başında öğrenciler barınacak yer telaşına düşerken, yetkililerin yurt sorunu ile ilgilenmeyip, ‘’Öğrencilerin acil ihtiyacı Camidir!’’ diyerek, 7000 kişilik, Türkiye’nin en büyük Camilerinden birisi olacak Caminin, inşaatına (Kampüs içerisinde) hız vermelerini, (daha kalabalık ve etkileyici olması düşüncesiyle olacak) Camiden, vatandaşların da yararlanabileceğinin açıklanmasını siizlerin takdirine bırakıyorum...