PHP User Warning: Invalid argument supplied for foreach() in ..../includes/functions_post_thanks.php on line 222
Forum Gerçek - Tekil Mesaj gösterimi - Yaratılış ve Evrim
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 28.09.12, 02:28   #92
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 295
Ettiği Teşekkür: 34734
Aldığı Teşekkür: 14818
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yaratılış ve Evrim

1980 li yıllarda şöyle bir hikaye anlatılırdı.
NASA’da çalışmakta olan bir Prof. görevinden istifa ettiğini, NASA ise işten atıldığını (ilişiğinin kesildiğini) söylüyor.
(Hikaye bu ya) Profun ağzından hikayeyi dinleyelim:
-‘’Bir gece uzaylılar, beni kaçırdı ve gemileri ile uzaya çıkararak, bana taktıkları gözlük ile, geminin penceresinden uzay boşluğunda yol alan ışınları göstererek:
-‘’Dünya üzerinde nükler denemeler yapmayın! Yaptığınız her deneme, sadece Dünya’ya değil, gördüğün gibi tüm evrene zarar veriyor. Sen NASA’da üst görevdesin bu çalışmaları engelle!’’dediler.
Beni tekrar Dünya’ya bıraktıkları zaman, NASA’da başımdan geçenleri anlattım Nükler denemelerden vazgeçmemiz gerektiğini söyledim. Beni dinlemediler, ben de görevimden istifa ettim.’’ Diyor.
NASA ise yaptığı bir açıklama ile Profun akli dengesinin bozulduğu için işine son verildiği açıklanıyor.
Asıl ilginçlik bundan sonra başlıyor.
Gazetecilerin Profla yaptıkları röportaj soruları ve Profun yanıtları:
Soru: Bir yaratıcının olup olmadığını uzaylılara sordunuz mu?
Cevap: Evet sordum. Önce anlamadılar ama açıklayınca ‘’Eğer senin sorduğun tüm evrenin yöneticileri ise evrendeki çeşitli galaksilerde yaşayanların çeşitli görevleri vardır. Bir galakside yaşanlar da ,tüm evrenin yönetimi ile görevlidir. Bütün galaksi yaşamları bir uyum ve iş birliği içinde çalışır.’’ Dediler.
Soru:Biz Dünya’ya nasıl gelmişiz, sordunuz mu?
Cevap: Evet sordum. Binlerce yıl önce, galaksiler arası nükler bir savaş olduğunu, bu savaşta her galaksiden çok sayıda canlının savaştan fiziksel ve ruhsal olarak (radyasyon benzeri) zarar gördükleri, savaş bitince galaksiler bir araya toplanarak bu savaş madurlarının nasıl tedavi edebileceklerini konuştukları, ortak bir karar alınarak onların yaşayabileceği şartları oluşturarak, bu kişileri bu gezegene (Dünya) bıraktıklarını, söylediler. Ben ‘’Dünya’daki insanların tümü aynı gezegenden değil mi? Diye sorunca :
‘’Hayır, sizler farklı gezegenlerden getirilip bırakıldınız. Savaştan etkilendikleri için fiziksel ve zihinsel güçlerinin tamamını kullanamıyordunuz. Planlamaya göre, her yeni kuşakta savaşın izleri daha da azalacak daha zeki, daha güçlü kuşaklar oluşacak, bu nedenle sizlerin her yeni kuşağı, bir önceki kuşağa göre daha ileridir.
Soru: Dünya’ya gelip, gidiyorlar mıymış?
Cevap: Evet, insalıktaki gelişmeyi gözlemek için zaman zaman gelip gözlem yapıyor veya örnekler alıyorlarmış.
Soru: Madem ki gelip, gidiyorlar, niçin kendilerini açıkça göstermiyorlarmış?
Cevap: İnsanların daha istenen seviyeye gelmediğini, her birinin farklı inançlarda olduğu için eğer kendilerini şimdi gösterirlerse, (dinlerin kendilerini kabullenmeyeceği için) Dünya’da büyük kaos yaşanacağını, bu nedenle insanlar tamamen savaşın izlerini atıncaya kadar kendilerini açıkça belli etmeyeceklerini, söylediler. Demiş

Nasıl bir hikaye ama,
Irklar farklı gezegenlere ait oldukları için farklıymış,
Her yeni kuşak, savaşın etkisinden daha fazla kurtulduğu için daha ileri, daha üstün doğuyormuş..
Hikaye bu! Hikaye! Öylesine anlattım...
Siz ne dersiniz?

Not: Bilimsellik falan aramayın, hikaye bu!