Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.09.12, 16:59   #3
Karagöz
Uzman Üye

Karagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 327
Ettiği Teşekkür: 1986
Aldığı Teşekkür: 8997
Rep Derecesi : Karagöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Osmanlı | Atilla Bleda

Masumların pek hoşgörüldüğü söyleyemeyeceğim Osmanlı'da. Özellikle Kuyucu Murat Paşa gibi tescilli bir katil varken ! Ermenisine, Sırpına, Rumuna, Yahudisine, Hristiyanına hoş görülüdür Osmanlı da; nedense Türk'e düşmandır. Saltanata sahip olabilecek tek uyruk ve güç Türklerdedir çünkü. Onun için Enderun'a bile Türkler alınmazdı, Yeniçeriler arasında dahi Türkler yoktu uzunca bir süre. Yeniçeri Ocağı'nın kapanmasına yakın zamanlarda Türkler alınmaya başlamıştır.

Ben bu türden hamaset edebiyatını sevmiyorum. Osmanlıcılık'ın işimize yaramadığı ortadayken, Osmanlı'yı diriltmeye çalışanların kafalardaki etkilerini de böylelikle görmüş oluyoruz yeni nesilde. Osmanlı bitti, öldü. Tekrar da canlanmayacak. Merak ettiğim bu uykudan ne zaman uyanacağıdır Yeni Osmanlı rüyaları görenlerin.

Osmanlı'nın iyi yanları yok mu elbette var ama ben böyle sadece iyi yanlarını övüp, kötü yanlarını gizleyenleri açıkçası pek samimi bulmuyorum. Şarkıya gelince, oldukça amatör bulduğumu söyleyeyim.