Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.10.12, 11:41   #98
Özgü®
Üye

Özgü® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 3
Ettiği Teşekkür: 35
Aldığı Teşekkür: 139
Rep Derecesi : Özgü® Karimasını arttırmak için doğru yerdeÖzgü® Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yaratılış ve Evrim

Alıntı:
Mediter
Mesajım alıntı yapıldıgı için cevap yazma hakkım dogmuş. Aslında daha üyeliğimin ikinci günüde polemik yaratacak konu ve mesajlardan uzak durmayı istemiştim.

Kişi ayna gibidir aslında. Birisi hakkında yeterli bilgi birikimine sahip değilse vurguladıgı kendi gerçekleri dışında bişey değildir..

Bir yaratıcı varsa uzayda bu kadar geniş bir tiyatroya niçin ihtiyaç var diyosun. Dogrusu bende bunu merak etmiyor değilim.
Şimdi şöyle düşünüyorum ! Bir çocuk küçük yaşlarda kendi bilgisi ile Gökyüzüne Ay'a bir bakış gönderse ve dese bu ay ne işe yarıyor öylece duruyor havada.

Büyüdüğü zaman anlayacak ki ; Ay Olmasaydı;
* Dünya’nın kendi ekseni etrafındaki dönüş süresi 10 saat olacak, günler kısalacaktı.
* Dünya, iklim koşullarından ötürü şiddetli fırtınaların ve kasırgaların hiç kesilmediği bir gezegen olurdu.
* Atmosfer bugünkü gibi olmazdı. Daha kalın bir atmosfere sahip olurduk.
* Gel-git olayları %70 oranında azalırdı. Ay ışığında etkinliğini sürdüren canlılar gelişmezdi. Bilindiği gibi, bazı canlı türleri üreme için Ay’ın evrelerini izlemektedirler.
* Mevsimler olmazdı.
* Gel-gitler olamayacağı için Dünya’da yaşam oluşmazdı. Dünya sadece Güneş’in varlığı ile oluşan mevsimler, rüzgarlar ve yağmurların var olduğu boş bir gezegen olurdu.

Sorunuza net cevabı bilim daha da ileriye gidip ilerlediği zaman cevaplar verecektir.

Hubble teleskobu güneş sistemimizi bırakın samannyolunda bile yaşama uygun bir tek gezegen bulamamıştır. Koskoca Uzayda Yapayalnızız. Bilim hiç durmadan uzay'da dostumuz varmı diye araştırma İçerisinde Venüs Expres Voyager 1 henüz dost bulamadı. Şartlar dünya haricinde başka bir gezegende şu an için mümkün görünmüyor. Görünmediği içinde uzayda yalnız değiliz teorisi geçerliliğini kaybediyor.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Subutay Mesajı göster
Sayın Mediter...

Kimin neye inandığı yada hangi inanca hangi gözle baktığıyla ilgilenmiyorum. Ama velakin kendi doğruları çerçevesinde inanan bir kişinin yorumuna cevap verirken, M. Kemal Atatürk'ün çok güzel bir sözüyle dolaylı yoldan cahil diye yaftalanmasını doğru bulmuyorum.

Saygılar.
Şeffaf düşüncenizden dolayı teşekkür ederim. Zaman her şeyin ilacıdır.
Ön yargının her zaman kaybettirme olasılıgı çok yüksektir.
Özgü® isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Özgü®'in Mesajına Teşekkür Etti