Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.10.12, 20:47   #99
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2490
Ettiği Teşekkür: 88528
Aldığı Teşekkür: 127782
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Yaratılış ve Evrim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Özgü® Mesajı göster
Evrim'e inanmıyorum

Var Oluşmuzun Sebebi Uzayda Tam Doğru Yerde ! Yani Güneşten 150 milyon km uzakta olmamızdır.
Dünya Bulundugu Yerde Olmasaydı Neler Olurdu ?
Güneşe Daha Yakın Yada Daha Uzak Bir Yörüngede Olsaydık ! Nasa Bilimcisi Luiz H. Bu Konuyu Düşünerek Anlaşılan Bolca Vakit Geçirmiş.
Çogu İnsanın Fark Etmdiği Şey, Yaşam İçin Doğru Yerde Olan Bu Gezegen'de Bulundugumuz İçin, Ne Kadar Şanslı Oldugumuz.
Eger Yörüngesi Ufacık Kaysaydı Dünya Nasıl Görünürdü ?
%5 oranında Güneşe Yaklaşırsak ! Kavurucu Sıcak Dünyanın Tüm Yüzeyini Kurutur Dünyayı Yakıcı Bir Çöle Dönüştürdü.
%10 Daha Uzakta Olursak Gezegenimizi Dondurup Buzullarla Kaplı Olan Çoark Bir Araziye Dönüştürürdü.Dünya Su Bulunması Ve Hayatın Varolabilmesi İçin Tamıtamına Çok Doğru Bir Yerde.
Chon Jhambers Ph.D
Research scientist
Bu Kadar Büyük Bir Güneş Sisteminde Gezegenimiz'de Yaşamın Gelişmesi için Tam Tamına Olması Gereken Yerde Olma İhtimali ?.
Bu Düşünce İle Sizi Başbaşa Bırakıyorum .

Diyeceksinki şartlar bir araya geldi, ve her şey şartların bir araya gelmesi ile oluştu.
Hayır bu aşamada tesadüfe yer yoktur, şansın adı bile geçmez.
Doğuştan kör bir insana yeşil rengin varlıgını kabul ettirmedeki mantık ile, Allah'ın varlıgını kabul etmek o kadar mantıklıdır.
Kör ne kadarda ben görmediğim şeye inanmam desede yeşil renk vardır gerçeğini değiştiremez...

Anlamak isterseniz bu size yeter

Sevgi ile kalın

O düşünce içinde şimdi beni başbaşa bıraktın ve dünyamı kararttın. Bu yazdıklarını bilmiyor, kafa patlatmıyordum. Şimdi huzursuzum endişe içindeyim ya yörünge bundan sonra sapıtırsa...

Anlamak istersek yazdıklarının bize yeteceğini de eklemişsin üstelik. Bu ne bilgiçlik? Neyin yeteceği, yetmeyeceği elbette senin tarafından tayin edilemez.

Eğer bir konu üzerinde fikirlerini ve bilgini ortaya koymak istiyorsan, bunu çok biliyormuş havasında değil, daha mütevazi bir şekilde yaparsın, bizler de seni ciddiye alırız.
Yoksa yazdıklarına aynı şekilde sen de yanıt alırsın.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Subutay Mesajı göster
Sayın Mediter...

Kimin neye inandığı yada hangi inanca hangi gözle baktığıyla ilgilenmiyorum. Ama velakin kendi doğruları çerçevesinde inanan bir kişinin yorumuna cevap verirken, M. Kemal Atatürk'ün çok güzel bir sözüyle dolaylı yoldan cahil diye yaftalanmasını doğru bulmuyorum.

Saygılar.
Sevgili Subutay,

ne kadar güzel demişsin, kimin neye inandığı yada hangi inanca hangi gözle baktığı ile ilgilenmiyorum diye, keşke birazda Özgür'ün yazış şekliyle ilgilenseydin. O zaman kimin kimi ilk önce imalı olarak cahil diye yaftaladığını daha iyi görürdün.
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.