Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.10.12, 22:37   #104
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,410
Ettiği Teşekkür: 34724
Aldığı Teşekkür: 14833
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yaratılış ve Evrim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Haniko Mesajı göster
Evrimciler sürekli olarak bedenin evriminden bahseder ama ruh ve beden bir bütündür.ruhun evrimi hakkında somut olarak sölenen hiçbirşey yok..
Haniko, ruh dediğin nedir? Ben ve bilim çok duyduk (hikayelerde veya çocukları korkutmak için) ama bir türlü göremedik. Son zamanlarda epey (Paranormal Activite'' benzeri film çevirip korkuttular herkesi ama daha kötüsü gerçek sanmaya başladılar.
Bilim bize, görmediğin, dokunmadığın şeye inanma senin aklın var, gözünle görmeden inanma diyor... Gördüysen başka...

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi UsRa Mesajı göster
Ayrıca ayrı ırkların ayrı gezegenden gelmeleri komik..(bknzNA yapısı)
Usra, ben bir hikaye anlattım sen hemen ona da inanmışsın ya! Anlatılan her hikayeye inanır mısın? Ama inan ki o hikaye çok mantıklı. Eğer tüm insanlar adem ile Havva'dan geldilerse ve sonradan sarı-siyah-beyaz-ırklara, çekik göz gibi değişime uğradıysa bu evrimdir. Evrimin kabulüdür. Neyse boş ver yorma kafanı... Ne dedilerse o!


Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Özgü® Mesajı göster
Aslında daha üyeliğimin ikinci günüde polemik yaratacak konu ve mesajlardan uzak durmayı istemiştim.
Öncelikle, üye olurken ki selam tarzın, mesajının başlığı olarak kullandığın ''ampül'' ve imza tarzınla bile foruma tartışma yaratmak için üye olduğun apaçık ortadaydı.
Dışarıdan Forum Gerçek'e bir bakış atan kişi , Forum Gerçek'in, ''genel düşünce yapısını'' hemen anlar...

Subutay'ın da müdahil olmasıyla, Subutay ile geçmişte yaptığımız bir çok tartışmayı yine alevlendirmişsiniz.
Evrim teorisi, dinlere (İslam'a) ters gelince, sıradan vatandaşın bu evrime hemen tepki göstermesi için, maymundan türeme konusu ileri sürülmüş.
Tabi ki de,(hiç kimse maymundan türemiş olabileceğini kabul etmeyeceği için) hemen reddedilmiştir.
Evrim teorisinde asıl olan, bir canlının yaşadığı ortam koşullarına uyum sağlayabilmek için vücut yapısında değişiklikler oluşur, evrim geçirir fikridir.

Bu fikirdir, dinlerin tepkisini çeken, Dinlere göre tüm canlılar bugünkü halleriyle yaratılmıştır, milyonlarca yıl hiç bir değişikliğe uğramadan günümüze gelmiştir.

Sahi sizde bir canlı yaşadığı ortama uyum sağlamak için evrim geçirmez mi?
Sözün gelimi:
Sıcak bölgelerde yaşayan insanlar kararmaz mı? Sürekli toprak işiyle uğraşan çiftçinin eli nasırlaşmaz, parmakları kısalmaz mı? Sıcak bölgeye götürülen kedi-köpek tüy dökmez mi? Sürekli karanlıkta yaşamak zorunda kalan canlılar görme duyularını kaybetmezler mi?
Neyse bunlar ağır konular, takmayın kafanıza...
Üstelik bazılarınızın ''Darvin'in çağında falan da çok zaman geçmiş de, günümüz de gerçek değil de....'' diyerek kendince fikir yürüttüğü Evrim teorisi, günümüz bilim adamları tarafından araştırılmış, bilim Dünya'sında teori değil, Evrim gerçeği olarak kabul edilmektedir. (bize ne bilimden değil mi?)
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.