Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.10.12, 01:03   #26
C.Doğan
Uzman Üye

C.Doğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 95
Ettiği Teşekkür: 29662
Aldığı Teşekkür: 5946
Rep Derecesi : C.Doğan has a spectacular aura aboutC.Doğan has a spectacular aura aboutC.Doğan has a spectacular aura aboutC.Doğan has a spectacular aura aboutC.Doğan has a spectacular aura aboutC.Doğan has a spectacular aura aboutC.Doğan has a spectacular aura aboutC.Doğan has a spectacular aura aboutC.Doğan has a spectacular aura aboutC.Doğan has a spectacular aura aboutC.Doğan has a spectacular aura about
Ruh Halim: Cok Yorgun
Standart Cevap: Mezarlıklara Neden Çiçek Konur?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi LaLe Mesajı göster
Kopya çekmemi mazur görürsün umarım Sevgili Mediter
Sanıyorum ki en doğru tespit sayın Mediter'in. Geçtiğimiz günlerde bir TV proğramında sayın Yaşar Nuri Öztürk hocaya benzeri bir soru yöneltilmişti.

Mezarların şaşalı bir şekilde mermer vb. malzemelerle aşırıya kaçacak şekilde yapılması, çiçeklendirilmesi ve başında dua edilmesinin aslında islamda yeri olmadığını, aksine bu ve benzeri davranışların hıristiyanlarda görüldüğünü belirtmişti.

Bu tür davranışlar Mediter'in de belirttiği gibi sadece yapan kişiyi ve rahmetlinin yakınlarını rahatlatmaktadır.

Ben de yıllardır giremediğim mezarlığa geçen sene girdim ve kendi yakınlarımla beraber sekiz tane mezarın bakımlarını yaptım-yapmaktayım.
Bunun içinde mezarları çiçeklendirmek-olanların bakımını yapmakta var. Geçtiğimiz pazar günü üç mezarın eskimiş yazılarını boyayla tekrar boyadım. Önümüzdeki günlerde düzgün toprak ilave etmek ve yeni çiçekler ekmekle meşgul olacağım.

Belki de rahmetlilere yaşarken gösteremediğimiz ilgiyi rahmetli olduktan sonra göstermeye çalışmaktayız. Ve bu da bizi ruhen rahatlatmakta.