Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.10.12, 01:27   #1
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 295
Ettiği Teşekkür: 34734
Aldığı Teşekkür: 14818
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Keşke Rüya Olsaydı!

Bu traji komik durum, ilk kez üç yıl kadar önce otobüs yolculuğum esnasında, Antalya-Burdur yolu üzerinde,yarı uyuklarken gözüme çarptı.

Önde, Bucak Orman İşletme Müdürlüğü'nün koyduğu büyükçe bir levha, levhada hepimizin bildiği bir çocuk yanmış veya yok edilmiş bir orman görüntüsü içerisinde, üzülen yüzünü kapatan bir çocuk.
İlginç olan ise, levhanın hemen arka planı (yaklaşık 3-4 futbol sahası büyüklüğünde bir alan) ormandan kesilmiş ve ceset misali ortalığa atılmış kütüklerle dolu bir kereste deposu.
(O gün keresteleri istiflememişlerdi daha) Görüntü katliama dönüşmüş bir savaş sonrasını andırıyordu. Otobüste olduğum için görüntüleyemedim.

O günden sonra arabamla bu yoldan geçerken defalarca durup fotoğraf çekerek bu tezatlığı yakalamak istedim ama olmadı.
Kereste deposunu o ilk gördüğüm kadar kereste dolu bir daha göremedim, o gün levhanın yanına kadar gelen kereste yığınları artık çok gerilerde istifleniyor, levha ile birlikte aynı kareye almak zorlaşıyordu.(Ormanları mı bitirdiler ne?)
Ben istiyordum ki, öylesine bir kare yakalayayım ki, ''yorumsuz'' olarak Forum Gerçek'e koysam bile anlaşılsın.
Anlaşılsın da, Fotoğrafçılığıyla (haklı olarak) ün salmış Lale kişisi (çatır çatır) çatlasın. Laf aramızda, geçenlerde yine, falezlerden kayaların jeolojik yapılarını çekmiş ki, Pehh! Bunca yıldır falezlerde dolaşırım gözüme çarpmamış, bu kayalar. Eh ahdım var, ben de çekmezsem falez fotoğrafları. Falezlerden düşüp telef olursam Lale'dir, kanlım...
Neyse, baktım ki keresteler, levhaya kadar gelmiyecek, aynı kareye almak zor. Ben de (anlaşılabilmesi için) mecburen arka planı büyüterek ve açıklama yazarak paylaşıyorum.
Eğer yolunuz Antalya-Burdur arasına düşer ve depoyu dolu yakalarsanız, çekin bu görüntüyü, en kötü çekiminiz bile benimkinden daha iyi olur eminim.