Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.10.12, 09:22   #5
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 295
Ettiği Teşekkür: 34734
Aldığı Teşekkür: 14818
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Keşke Rüya Olsaydı!

Sayın Cengiz Doğan,
Eko sistemde, doğallık ön plandadır. (her ne sebepte olursa olsun) Kerestelik ağaç kesimi yanlıştır. Bu konuda söylenen en büyük yalanların birisi '(Küçük fidanlara yer açmak için) büyük ağaçları kesip fidanlama yapılacağıdır ki bu tamamen aldatmacadan ibarettir.
Yapılan bir çok gözlem sonucu anlaşılmıştır ki,
Yıkılan veya kuruyan ağaç alınmadıkça,çürüyerek eko sisteme katılmakta çeşitli hayvan ve bitkiye yem, barınak ve koruyucu olmaktadır.
Bilim Teknik Dergisi'nde, 16 Mart 2004 tarihli sayısında yayınlanan makalede ''Orman yangınlarından sonra bile) ağaç kesmenin sakıncaları anlatılmıştır.

Günümüzde yapılan kesimlerin, yol veya arazi açmak, kereste ihtiyacını karşılamak gibi sebeplerden olduğunu göz önüne alırsak, ağaç kesimini hiç bir mazeret, haklı gösteremez.
Bu nedenle orman işletme müdürlüklerinin her ne sebeple ağaç kestiklerini açıklamaları beni tatmin etmekten uzaktır.
Güncel olarak,Tayyip Erdoğan'ın Suriye'ye saldırmak için ileri sürdüğü bahaneler beni, nasıl tatmin etmiyorsa, orman kesimi için ileri sürülecek açıklamaları da (bir doğa hayranı olan) beni tatmin etmeyecektir.