Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.10.12, 03:32   #12
C.Doğan
Uzman Üye

C.Doğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 95
Ettiği Teşekkür: 29662
Aldığı Teşekkür: 5946
Rep Derecesi : C.Doğan has a spectacular aura aboutC.Doğan has a spectacular aura aboutC.Doğan has a spectacular aura aboutC.Doğan has a spectacular aura aboutC.Doğan has a spectacular aura aboutC.Doğan has a spectacular aura aboutC.Doğan has a spectacular aura aboutC.Doğan has a spectacular aura aboutC.Doğan has a spectacular aura aboutC.Doğan has a spectacular aura aboutC.Doğan has a spectacular aura about
Ruh Halim: Cok Yorgun
Standart Cevap: Keşke Rüya Olsaydı!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster
Sevgili aakınaksoy ve Cengiz Doğan,
Her ikinizin açıklamalarınızı ve Orman İşletmeleri hakkındaki (iyimser) düşüncelerinizi saygıyla karşılıyorum.

Orman ve orman işletmeleri benim de uzak olduğum kavramlar değildir.
(Özellikle) Ormanın korunması jandarmadan alınarak siyasi iktidarın bakanlığına bağlı bir kurum haline getirildikten sonra, bir türlü gözleri doymayan iktidarların sürekli iştahını kabartmıştır.

Bu nedenle, korumak, üretmekten çok satış ön plana çıkmıştır. Hatta bu çarpıcılık (İşletme) başlığıyla dahada belirgin hale gelmiştir. Çünklü ''İşletme'' sözcüğü (genellikle) ticari anlamda kullanılmaktadır.

Orman'ın, (kağıt gereksinimini karşılamak dışında) kesimi tamamen yanlıştır.(Üstelik kağıt üretimi suni-kültür ağaç üretimi ile ve geri dönüşümle karşılanabilir.)

Ağaç, günlük yaşamda kullanılacak bir araç ham maddesi değildir, olmamalıdır.

Ormanı koruma ve üretme konusu ülkelerin iktidarlarının insaflarına bırakılacak konular değildir.

Sizin de verdiğiniz ''2B ve Orman afları'' gibi yasalardan da anlaşılacağı üzere milyonlarca liralık değerler olan Ormanların adil yönetilip,korunacağını düşünmek hayalcilik olur.

Anayasa Mahkemesi'ni ve üst yargı kurumlarını atamış bir iktidar için Anayasa'nın Ormanı koruma yasalarının hiç bir değeri yoktur.
Verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkürler...

Sayın Mediter; sanıyorum ki esas söylemek istediğiniz şimdiki iktidarın yıllarca uğraştığı ve sonra çıkardığı " 2B ve Orman Yasası ". Buradan tutup şimdi ki iktidarı ve uygulamalarını sorgulamak istemektesiniz. Ve bunu da gündeme getirdiği-niz bu konu üzerinden yürütmek istemektesiniz.

Yazdığınız yazı üzerine sanıyorum ki en sağlıklı bilgiyi önce ben, sonra o konuda ülkemiz de ki en yetkin isimlerden aakinsoy yazdı. Doğru adresi ve yapmanız gereken yasal yolu da burada belirttik.

Birincisi siyaseti hiç sevmem ve hangi iktidar olursa olsun eleştirilerimi her zaman acımasızca yaparım. Bu iktidarı da ben seçmedim. Koyunlar ve odunlar bu iktidarı bu ortama getirdi.

Siz tatmin olmadığınız konusun da, ağacın kağıttan başka işe yaramadığı konusunda ısrar ediyorsunuz.

Ülkemiz de de kağıt üretimi yıllar geçtikçe azalmıştır. Şimdi ki iktidar yani RTE Balıkesir SEKA'yı BİRMİLYON DOLARA dünürü ALBAYRAK Gazetecelik A.Ş. satmıştır.

Satış anında kurumun depolarında 280 milyonluk yedek parça, 120 milyonluk nakit para, 240 adet lojman yani daire yer almaktadır. Fabrika ve araziyi yazamıyorum. Kısaca arazi olarak İstanbul Taksim'den Etiler'e kadar bir arazı. Bunları gündeme getirin.

Ülkemiz de üretilen kağıtların hammadesi de en fazla üç bölgeden geliyor. Kuzey Avrupa, Güney Amerika ve Güney Afrika ülkelerinden gelen selülozla üretiliyor. Bunları hangi markaların işlediğini ve nasıl ayırtedildiğini yazmıyorum.

Araştır ve yaz.