Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.10.12, 22:42   #1
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44579
Aldığı Teşekkür: 75973
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Malleus Maleficarum | Cadı Çekici

Malleus Maleficarum
- Cadı Çekici

Türkçe'ye "Cadı Çekici" olarak geçmiştir. Ama nedense benim aklımda hep "Cadı Balyozu" olarak kalır. 15 yüzyılın ikinci yarısında iki rahip Heinrich Kramer ve James Sprenger tarafından kaleme alınmış ve Papa 8 Innocent tarafından da onaylanmıştır. Cadı nasıl tanınır, nasıl yakalanır, nasıl yok edilir; gibilerinden ilginç bir prosedür doğrultusunda yazılmıştır. Tuhaftır ama 1,5 milyona yakın insanın; envai çeşit işkence usulüyle öldürülmesine sebeptir.

Cadı avcılarının kendilerini adadıkları kutsal görevleri sırasında en büyük rehberleri ve silahlarıysa Malleus Malificarum veya "Büyücülerin Çekici" idi. Malleus Malificarum, büyücülerin bütün çalışmalarını son derece detaylı olarak toplayan bir kitaptır. Cologne'de bir manastırda rahip olan "Jacabus Sprenger" ve rahip "Heinrich Kramer" tarafından 1486'da yazıldı .

Kısa zaman içinde Cadı avcılarının resmi kitabı haline geldi. Demonların bütün çalışma ve yaşama tarzlarını, kuvvetlerini ve çağırılışlarını anlatır ve daha bir çok kullanım verir. 1928'de "Montaque Summersing" tarafından İngilizceye çevrildi ve 1968'de yeniden basıldı Konuya yabancı olan kimseler Malleus Malificarum'u büyü sanatlarının öğrenimi için kullanılabilecek olan detaylı bir referans kitabı zannedebilirler fakat gerçek öyle değildir. Kitabın önemi, onun Cadı avcıları tarafından el kitabı olarak kullanılmasından ve onbinlerce, belki de yüzbinlerce, milyonlarca kişinin vahşice öldürülmesine, en azından korkunç acılar çekmesine sebep olmasındandır .

Cadı avcıları yakaladıkları büyücü zanlısını bu kitaba göre sorguya çeker ve onlara işkence altında, kitapta yazılı şeyleri itiraf ettirirlerdi. Kitabın tamamı da işkence altındaki bazı zavallılara zorla itiraf ettirilen ve çoğu da ya kurban tarafından veya cadı avcıları tarafından kurgulanan uydurma şeylerdir.

Satanizm - Bülent Kısa

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.