Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.10.12, 22:55   #21
C.Doğan
Uzman Üye

C.Doğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 95
Ettiği Teşekkür: 29662
Aldığı Teşekkür: 5946
Rep Derecesi : C.Doğan has a spectacular aura aboutC.Doğan has a spectacular aura aboutC.Doğan has a spectacular aura aboutC.Doğan has a spectacular aura aboutC.Doğan has a spectacular aura aboutC.Doğan has a spectacular aura aboutC.Doğan has a spectacular aura aboutC.Doğan has a spectacular aura aboutC.Doğan has a spectacular aura aboutC.Doğan has a spectacular aura aboutC.Doğan has a spectacular aura about
Ruh Halim: Cok Yorgun
Standart Cevap: Arkadaşlara ve Kızıma Veda

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi aakinaksoy Mesajı göster

ARKADAŞLARA ve KIZIMA VEDA

Aslında kararımı bir kaç gün önce vermiştim. Sağlık sorunlarım girdi araya. Doğa ki insanın gönlü ve ruhu genç olsada, acımasız zaman hücreleri ve yüreği hunharca eskitiyor. Hele hele o gençlik yıllarında vücudunuzu cömertce ve duyarsızca harcadıysanız, yıkım daha bir büyük oluyor.

Ben, sesiz sedasız çekip gitmeyi içime sindiremedim. Öğüt anlamında kesinlikle değil ama içimden geçenleri son kez yazmak istedim. Öncelikle FG her alanda paylaşmaya değer, güzel,duyarlı, bilinçli ve Kemalist yürekli yüce insanlarla dolu. Yaş ortalamanız ise bana göre çok genç. Ama sorunum bunda değil. Sizler beni hiç bir zaman dışlamadınız, oysa ben asla tam olarak aranıza katılamadım.

Sizlerin diyalogları, paylaşımları; sıcak, içten, espri dolu, cıvıl cıvıl ve düzeyli. Dostluklarınız kökleşmiş. Dışarıdan baktığımda ne denli güzel görünüyor ve tüm bunlar kıvanç veriyor bana.

Ancak; her toplumda olduğu gibi; göze çarpmak, kendini göstermek, ön plana çıkma eğilimi gösterenler de var. Hani sizlerin söylemi ile her şeye maydanoz olanlar. Daha da beteri, tartışmalarda ilim, akıl ve mantıktan çok uzakta, sanki konunun içeriğini, kapsamını amacını bilebiliyormuş gibi, paylaşımı güzel okumayıp ve üzerinde düşümmeyip yada araştırmadan körü körüne önyargılarında diretenler var.

Bunun karşısında ise; olması gerekenlere inandığı için dayanıklılık sınırları zorlanan ancak tartışma platformunu düzeysizleştirenlere tanık oldum. Amaçları yıldız alıp rütbe takmaksa; bu zaman içersinde pişe pişe olgunlaşarak olmalı kanımca. Sonra konu açmak ve tartışmalara katılıp özgürce görüşlerini belirtmek her üyeye açık. Gerisi biraz komplekse girmiyor mu? Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim ki; tüm bunlar FG nin niteliklerini ve kalitesini kesinlikle gölgeleyemiyor.

Bir çok harika konunun yanısıra bir hoşgeldin mesajı 3-5 sayfa sürerken toplumu ilgilendiren bir konu üzerinde çok da görüş bildirilip paylaşım olamıyor nedense.Ben esprili, güzel,sıcacık içden ve dostluğa kucak açankarşılamaları, ya da GAG özellikdeki insanları rahatlatan, gülümseten ve düşündüren ve yaşamda büyük değer taşıyan zeka ürünü fıkra ve geyik sohbetlerini yadsımadığım gibi çok da gerekli buluyorum.Ancak forunda toplumsal olaylara verilen hacma göre biraz abartılı düşmüyor mu?

Forumun gerçek amacının tüm bunların yanında ; Toplumu aydınlatmak, gerçeklerden ve olaylardan haberdar etmek, yönlendirmek, hatta örgütleyip eylem düzenlemek (eylem dedimse illaki sokaklara dökülmek değil ama gerekirse o bile düşünülebilmeli. Çünkü karşımızda Cumhuriyetimizin getirilerinin ve Atatürk Devrim ve İlkelerinin hergün biraz daha eritildiğine tümümüz tanığız.) olduğunu düşünüyorum. Toplumu ilgilendiren konulara yer veriliyor tabiki ama anca güncel olaylar ve değerli köşe yazarlarının görüşleri olarak. Bu çok yerinde ve çok güzel oysa sabun köpüğü gibi yalnızca güncel ve yeterince işlenmeden ikinci gün unutulup gidiyor.

Neyse, gene haddimi aştım ama bu düşünceler benimsiz gençlere olan güvenimden kaynaklanmakda. Ülkemin umudu bilinçli, birikimli, aydın, devrimci, gözü pek Atatürk gençliği olan sizlersiniz.

Artık, çok seyrek olmuş olsada forumda yer alan minik sevimli İsp.Cocer avatarını göremeyeceksiniz. Bundan böyle Adsız Konuk olarak, o da izniniz olursa, sessizce ve defalarca baktığım ancak yinede bakmaya doyamadığım; ressamlar, heykeltraşlar ve onların ölümsüz şahaserlerini, müzeleri ve klasik müzik sayfalarında olacağım sağlığım elverdikce.

Son olarak; nefis tablolar ve heykeller gibi daha bir çok konuda büyük emeklerle oluşturulan ve bunu paylaşıma sunan o değerli arkadaşlarıma bir kez daha tüm içtenliklerimle teşekkür ediyorum.

Her şey gönlünüzce olsun. İyilikler ve Aydınlık günler diliyorum. Hoşcakalın.

Akın Aksoy
Yok işte! Böyle veda edip gidemezsiniz. Ben önce kendi şahsım adına
buna izin vermiyorum. Cocer duracak sizle ve kızınızla da forumumuz da sevgimizi, bilgilerinizi paylaşmaya devam edeceğiz.

Gerekiyorsa kızınız, kullanıcı adınızla isminizi yürütsün. Yazın. Sanıyorum ki doğru bilgilendirmeyle forum yöneticilerimiz de onay verecektir.

En başta şahsım olarak bir hatam varsa özür dilerim. Başka arkadaşların da hatası varsa onlar özür dilerler sanırım.

Sevgiler ve sağlık dileklerimle.