Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.10.12, 22:07   #1
C.Cienfuegos
Uzman Üye

C.Cienfuegos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 95
Ettiği Teşekkür: 1191
Aldığı Teşekkür: 5226
Rep Derecesi : C.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Cap Canli
Standart 66 aylık meselesi ve çarpıtmalar

4 artı 4 artı 4 eğitim sistemi hakkında fikirlerimi forum gerçek ahalisi ile paylaşacağım konuma hoş
geldiniz.
Eğitim ülkelerin insan yetiştirme de baş vurduğu bir numaralı yöntemdir.
Okullarımız ve öğretmenlerimiz hakkında söyleyebileceğim tek kelime var; Yetersiz.
Okul sayımız,imkanlarımız,hatta sınıflıklarımız ve öğretmen sayımız yetersizdir.
Geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz dershanelerin ellerindedir.
Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın dershanelerin kapatılması konusunda kararlı olduğu görülmektedir.Şüphesiz bunu da yapacak ve dershaneleri kapatacaktır.
İmkanı ve parası olan dershaneler kolejlere dönüşecek fakat fakir ve orta halli öğrencilerimizin tercih ettiği dershaneler kolej olamayacak,bu dershanelerin öğrencileri yalnızca okullarda eğitim görecektir.
Durumu yerinde olan veliler öğretmen tutsa bile dershanenin yerini alamayacaktır.
Dershanelerindeki işlerinden olan öğretmenler okullara atanmayı bekleyecek ya da özel dersle geçimini sürdürecektir.
4 artı 4 artı 4 sistemi 27 şubat'ın intikamı zannedildi ve sol,sosyal demokrat,muhalif herkesce protesto edildi.Tepkiler genellikle AKP muhaliflerinden geldi.
Gerekçeler ise 66 aylıkken okula başlayan çocuğun eğitim için yetersiz oluşu ile çocuk daha çok küçükken eskisinden daha ayrıntılı bir din dersine tabi tutularak ''dinci'' zihniyetle yetiştirileceğidir.
2. bahane din dersi zorunlu olduğunda da öne sürülmüş fakat ülkemizde şeriatçılar %5 oranını bile yakalayamamıştır.
Endişeler tamamen boşadır.Kimse din eğitimi aldığı için talibana dönüşmez.
Sizler de zorunlu din dersine girdiniz.Verilen eğitimi yine aynı din hocaları verecek.Konular ise sanıldığı kadar ayrıntılı görülmeyecek,yine yüzelsel kalacaktır.
Eğer ki verilen din eğitiminin çocuklara bir etkisi mutlaka olur diyorsanız tahminimi söyleyeyim bu etki gelecek nesli talibanlaştırmayacak aksine (%20 civarı) dinden soğutacaktır.Geri kalanlar ise sizin gibi orta halli müslüman olacaktır.

"Tanrım, artık bir ateist olduğum için beni bağışla , ama Nietzsche'yi okudun mu?"

John Fante
C.Cienfuegos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
C.Cienfuegos'in Mesajına Teşekkür Etti