Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.10.12, 01:30   #24
Karagöz
Uzman Üye

Karagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 327
Ettiği Teşekkür: 1986
Aldığı Teşekkür: 8997
Rep Derecesi : Karagöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: 66 aylık meselesi ve çarpıtmalar

Tartışmalar almış başını yürümüş, son cümle ise hiç beklenmeyen bir anda yapılan bir harekete, karşılık olarak "tokat" şeklinde ani bir reflekse benzemiş. Amacını aşan bir cümle olmuş ve bunun üzerinde yeteri kadar konuşulmuş.

Konuya gelecek olursak; şahsen akp hükümetinin din ya da diyanet ile âlâkası olduğunu düşünmüyorum. Sadece dinden nemalanan bir parti olduğu aşikardır. Bu sebepten ötürü; akpnin dayatma (etki) yoluyla, yürürlüğe koyduğu her düşünce ya da kanun, insanlardan bir "tepki" görecektir. Doğanın kanunları gereği. Bunu hesaplamamış olduklarına açıkçası inanmıyorum. İstenilen bence dindar bir gençlikten ziyade, dinin bütünleştiri etkisinden uzaklaştırılmış bir toplumdur. Bu şekilde, zaten felce uğramış bulunan ve hareket edemeyecek durumda olan bir toplum, kendisi için tehdit unsuru olan hiç bir düşmana, refleks gösteremeyecektir.

Tabii ki bunlar kişisel tespitlerimdir, kimseyi bağlamaz ve doğruluğu ispatlanamaz. Neticede sosyal teoriler üzerinde deney yapılabilse de; asla pozitif bilimler gibi kesin sonuçlara ulaşılamaz. Bu konu da sosyal bilimin ilgi alanına girdiğinden, şu kadar sene sonra bu olur ya da bundan sonraki nesilde şunlar olur diyemem. Sonuçta insan çok değişkenlik gösteren bir faktördür. Kimsenin öngörmeyeceği ya da öngörülmeyecek tepkiler verebilir...

Kaldı ki pozitif bilimler dahi bazı şeylere cevap veremez; örnek vermek gerekirse, bir fıskiyeden akan suyun bir sonraki damlasının nereye düşeceği hiçbir şekilde hesaplanamaz. Değişken çok çünkü...

Açıkçası Akp'yi ve politikalarını bu şekilde değerlendiren benden başka kimse duğunu düşünmüyordum. Bir nevi koyun içgüdüsü herhalde.