Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.10.12, 02:11   #30
Insanlikarayan
. . . . Gurbet Ellerde . . . .

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 294
Ettiği Teşekkür: 131222
Aldığı Teşekkür: 42607
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: 66 aylık meselesi ve çarpıtmalar

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Banemin Mesajı göster
Bana da bir kitap gönderir misiniz?

Yazmaya baslayayimmi. (Kitabi)

Eger bilsem, bu konunun bir ürün yaratacagini, sonunda siniflandirabilecegimizi, degerli bir konu olarak siniflandirabilecegim.

Cevremde, bazi taniklar arasinda, lakabim jesus, bu lakaba sahip oldugumda, bazilarini meyhanelerden veya bataklardan cikartip, bunda basarili olmustum.

Bazilarinida, baski altinda kalmalarindan, hakimiyetimin altina almistim.
Bir zamanlar, Bad Homburgta oturma ve calisma izni problemleri olanlar beni bulurdu, böylelikle, basvurduklari yöntemle bu müsadeleri alamayanlar, yasal yollardan müsadeleri alirdim. (Bayagida basariliydim).

Ama konu bu degil.
Konu burada yanlis anlasabilecek bir terim kullanmasindan kaynaklaniyor.

Halbuki yasadigim ortamda bu gercekten bir sorun yasatiyor.

Cevresi Hiristiyanlarla dolu bir ortamda, bunlarda bir Radikal sistemde yasayip, Tanrilarinin gercek tanrisi oldugundan eminler ve sanki Avrupayi temelinden Hiristiyan ilan etmis durumdalar.

Burada tek bir Incilde yetmemis, ikinci Incili, dakalim sonunda kac tane Incilden bahsedilecek, önü acik bulunmakta.

Baska dinlerden bahsederken bayagi rahat konusabiliyoruz, bu serbestligi kendi dinimizde bulamiyoruz veya ben simdilik onu böyle görüyorum. (Temelinden kapatilmis bir konu)

Burada ama su duvarin bir kac tasini oynatmak niyetiyle, yazilarima devam ediyorum.

Kur´an deyipte gecmeyin, bizim kutsallasdirdigimiz dinimizde bile, bir Kur´an öbürküsüne benzemiyor.

Bazilarinin anlayis tarzindan, "bazilarininda" "Kudretini" sabit tutabilmesi icin degistirilmis baskisi.

Eger dersek Allah birdir diye, bunu kabüllenip, tek olduguna inaniriz.

Halbuki, bazi "Itler" kendilerini Tanri sifatina cikarmakla, Adeta yarisirlar.

Bizim tarihimizdede bunun cok cesitli parcalarinla karsilasabiliriz.

Dinimiz siniflandirmayi kabüllenmez.

Tamam kabileler olusabilir, yanlis anlayabilirler, simdi bir radikal satir kurup bir misalini vermiye calisabilecegim, insallah yanlis anlasilma olmaz.

Trakyada bir sebzeciye gidersin, seftalileri orada gürdügünde, tart suradan iki kilo yarma dersin, ayni sinirlar icinde olsakta su lafi Türkiyemizin ker kösesinde ayni sekilde söyleyip, ayni ürünle karsilasamazsiniz.

Belkide kacmaya mecbur kalirsiniz, yada etkisine katlanirsiniz.

Simdide su siniflandirma olayina gelelim, kendini Müslümanmi zannediyorsun, hosgeldin.

Benim siniflandirmam buraya kadar.

Din tartismak icin degil, bilgilendirmek icin, bir yol.
O yola bas vurdugunda, Insanligi kabül etmis durumda olman sart, cünkü dinler Insanlar icin yaratilmistir.

Sadece burada yanlis anlasilmasin diye yeniden söylemeye mecbur kaliyorum, benim dinim ve dini görüsüm icimde, sadece simdi dinin namina yapilanlardan utaniyorum.

Adeta kendilerini Müslümanlardan Müslüman yarismasina baslamis bir tablo var ortada.

Bu halbuki temelinden yanlis bir yorum, öyle yarismaya girme niyetinde olanlar, ilk önce Insanliklarini sorusturmalidir, cünkü bu bunun temelidir.

Ayni zamanda, moda olmus, Sudi Arabistandan gelen Kur´anlarada karsiyim, cünkü bunlarin Insanligindan süphem var.

Türkiyede yasamasa bile!.

Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Çetin Düşlü.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti