Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.10.12, 09:39   #13
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 295
Ettiği Teşekkür: 34734
Aldığı Teşekkür: 14818
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bikini Adası'nda Bir Nükleer Deneme

Konu için teşekkürler Karagöz,

Sanırım fotoğraflar, Amerika'nın 1946 yılında Bikini Adası'nda yaptığı, nükler deneye ait.
(Hatırladığım kadarıyla)Bu deneyde, denizin derinliklerinde patlatılan bir nükler bombanın, denizde bulunan gemilere etkisi de araştırılmış, bu nedenle de, deniz üzerine gözden çıkarılmış bir çok (boş) gemi yerleştirilmiş.

Aşağıdaki videoda, patlama sonrası oluşan tsunami dalgaları ve gemilere etkisi görülmektedir.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster
Benim ‘’ doğayı, doğal yaşamı seven’’ bir yanım var. Bu nedenle modern yaşamın, (düzeltme) insanın ve doymak bilmeyen,aç gözlülüğünün ve hırsının, Dünya’yı kirletip, yaşanmaz hale getirdiğine inanıyor, modern yaşamın ve insanın , çevreye verdiği zararla‘’ölümcül bir kanser hücresi’’ gibi tüm Dünya’yı (hatta evreni) yavaş yavaş ölüme götürdüğüne inanıyorum. Bu nedenle ‘’Robinsonvari’’ bir yaşamı (mümkün olsa) her ürünün doğal olduğu, doğal yollardan elde edildiği bir yaşamı savunuyorum.