Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.10.12, 10:02   #14
Dalgakıran
Tam Üye

Dalgakıran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 5
Ettiği Teşekkür: 2796
Aldığı Teşekkür: 1756
Rep Derecesi : Dalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bikini Adası'nda Bir Nükleer Deneme

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi LaLe Mesajı göster
Linke şimdi baktım.

Bomba denizin 27 metre derinliğinden atılmış. Bomba atılmadan önce Bikini adası Kralından izin alınmış ve ada üzerinde yaşayan 167 yerli halk civardaki başka adaya nakledilmişler.

67 tane atombombası deneyi esnasında Bikini adasında 42.000 mühendis, bilimadamı ve askeri personel varmış. Ayrıca etrafta görünen 242 gemi, 156 uçak ve 5400 kobay (fare, keçi ve domuz) deney için özellikle getirilmişler.

Birkaç sene sonra ada radyasyondan temizlenip, ada haklı tekrar geri dönebilmiş.

Çok güzel detaylı olarak yazmışlar ve çok ilgi çekici, ama ben kısaca tercümesini yaptım.

Radyasyon temizlenebiliyor mu? Eğer öyleyse çok ilginç.

Bir de şehir efsanesi gibi bir laf dolaşır ortalıkta. Radyasyondan kurtulabilecek tek canlı hamamböceğiymiş. Eğer bu da doğruysa bu konuyu insan lehine değerlendirmek gerekiyor ama bilgi dağarcığım yorum yapmak için bile çok yetersiz.

Dalgakıran isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Dalgakıran'in Mesajına Teşekkür Etti.