Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.10.12, 14:41   #19
Karagöz
Uzman Üye

Karagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 327
Ettiği Teşekkür: 1986
Aldığı Teşekkür: 8997
Rep Derecesi : Karagöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ernesto Che Guevara Kimdir?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Banemin Mesajı göster
Girdiği silahlı çatışma sonucu ayaklarından yaralanarak yakalanmıştı. Zaten yakalanması ile öldürülmesi arasında geçen süre ise aşağı yukarı 1 gündü...

Bu resimde, ya yakalandığı anda ya iniş takımlarına bağlanıp götürüldüğü helikoptere giderken yada yüzü ve vücudu zarar görmesin ve cesedi tanınabilsin diye genelde ayaklarından kurşunlanarak idam edilmek için götürülürken çekilmiş olmalı.

Ayaklarından yaralanmış birine rağmen o askerlerin arasında hala bu şekilde durabiliyorsa, bence hiç bir mahsuru yok. Karizma hala sağlam...

Bu resimde bir karizma yok üstadım Bu tür mağlubiyet resimleri zaten karizmayı silmek ve kavga verilen ideolojilere üstünlük kurmak amacıyla, Cia'in psikolojik harekatlarıdır. Vallagrande İsası efsanesinin doğmasına neden olan fotoğrafı da buna bir örnektir. O fotoğrafın görüntüsü pek hoş değil. Onun için eklemiyorum. Dileyenler nette bulabilir.

Karizmadır değildir pek bilemem ama benim ülkemde bazı kesimin bu adamı Atatürk'ten daha büyük bir devrimci gibi görmesi her zaman canımı sıkmıştır. Onun için mağlubiyetini de bilmek değerlendirme yaparken daha nesnel olmamıza yardımcı olur.