Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.10.12, 17:40   #25
Dalgakıran
Tam Üye

Dalgakıran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 5
Ettiği Teşekkür: 2796
Aldığı Teşekkür: 1756
Rep Derecesi : Dalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerdeDalgakıran Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ernesto Che Guevara Kimdir?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Karagöz Mesajı göster
Karizmadır değildir pek bilemem ama benim ülkemde bazı kesimin bu adamı Atatürk'ten daha büyük bir devrimci gibi görmesi her zaman canımı sıkmıştır. Onun için mağlubiyetini de bilmek değerlendirme yaparken daha nesnel olmamıza yardımcı olur.
Büyük bir devrim adamı olduğu ve emperyalizmle romantik olarak değil, bedeni ve ruhuyla mücadele edip ilkelerinden vazgeçmediği için takdir ediyorum.

Fakat Karagöz'ün tespitlerine de katılıyorum. Aynı şeyleri düşünmüşüz yukarıdaki satırlar bağlamında. Atatürk, Che'nin yapmak istediği şeyleri en zor zamanlarda başarmış bir liderdi. Politik olmasını da beceriyordu, savaşmasını da. Uzun uzadıya tarih dersi vermek haddime değil. Yine de özellikle özentili gençleri anlamıyorum.

Dalgakıran isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Dalgakıran'in Mesajına Teşekkür Etti.