Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.10.12, 01:32   #29
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44572
Aldığı Teşekkür: 75964
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ernesto Che Guevara Kimdir?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Karagöz Mesajı göster
Üstadım o mesajım siz cevap yazarken de vardı, görmediniz sanırım Sonradan eklemedim
O zaman bu paragrafı atlamışım ben yada gözlük işini yeniden düşünmeye başlayayım.

Eğer o paragrafı görseydim...

"Che'den bahsedilen bir konu başlığı altında böyle bir kıyaslamanın ne kadar doğru bir yaklaşım olacağı bence tartışılır.

Çünkü bir tarafta kendince tüm halkların bağımsızlığını şiar edinmiş ve bu doğrultuda bir yaşam sürerek kendi ülkesi dışında mücadele vermiş bir Devrimci militan, diğer tarafta askeri okullarda yetişmiş ve ülkesinin bağımsızlığı için yıllarca savaşmış ve kendinden kat kat güçlü orduları dize getirmiş bir Asker ve Komutan, kurduğu yepyeni bir cumhuriyeti yüceltmek için insan üstü mücadeleler verip bu uğurda akla hayale gelmeyecek adımlar atmış, donanımlı-bilgili bir Devlet adamı, halkını bilinçlendirmek ve muhassır medeniyet seviyesine çıkarabilmek için vatanını karış karış gezip onların aydınlanmasına ön ayak olmaya çalışmış bir Öğretmen, yüzlerce yıllık bir Osmanlı geleneğini yıkarak, modern Cumhuriyeti kurmuş bir Devrimci...

Böyle bir kıyaslamaya girmekten en azından ben hicap duyarım...

...derdim...

Ve, dedim...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.