Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.10.12, 16:06   #37
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 295
Ettiği Teşekkür: 34734
Aldığı Teşekkür: 14818
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ernesto Che Guevara Kimdir?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Karagöz Mesajı göster
Sadece şuna cevap vereyim. Yazdıklarımı dikkatli okuyunuz lütfen. Ben Che'yi, Atatürk'le kıyaslamadım Sadece bu kıyaslamayı bu ülkede yapan ve kendini aydın, sosyalist ve kültürlü olarak görenlerin canımı sıktığını belirtmiştim.
Sayın Karagöz,
Aşağıdaki alıntı size ait,

Alıntı:
ülkemde bazı kesimin bu adamı Atatürk'ten daha büyük bir devrimci gibi görmesi her zaman canımı sıkmıştır. Onun için mağlubiyetini de bilmek değerlendirme yaparken daha nesnel olmamıza yardımcı olur.

Burada, (dolaylı olarak) başkalarının ‘’Che’yi Atatürk’ten daha büyük devrimci görmelerini’’ öne sürerek sizin karşılaştırma yaptığınız ortaya çıkmıyor mu?
Üstelik bu karşılaştırmayı da (sanırım sosyalist görüşe ve fikre olan karşıtlığınızdan olacak) Che’ye o kadar acımasızca saldırılarla yapıyorsunuz ki, hedef alınanın Che değil, sosyalizm olduğunu anlamak zorlaşıyor.

‘’Sosyalizm öcüdür!’’ de baklayı ağzından çıkar azizim,

yoksa,
çatışma sonunda ayaklarından vurularak yakalanmış, işkenceden geçirildiği belli aç ve susuz olduğu tartışılmaz olan birisinin bitkin halini,

Alıntı:
Burda pek karizma durmuyor ama...

Dünya'nın en büyük (emperyalist gücü) Amarika ve onun kuklası diktatörler karşısında (ele geçirilmiş olmayı) yenilmişlik ,karizmasının çizilmişliği olarak iddia etmen, ya çocukca bir bakış veya Amerikan politikalarına uygun bir davranıştır.

Amerika ve ona bağlı emperyalist medya bu şekilde karalama, çamur atma politikalarını sıkça kullanır.
Bunun en yakın örneği,
Cami’de namaz kılarken yakalanmış olan Saddam Hüseyin’i, günlerce hücrede tuttu, aç, susuz, bitkin ,saç sakal bir birine karışmış tuttuktan sonra, (Amerikan propagandalarını yutmaya hazır halka) '' Saddam bir delikte saklanırken yakalandı!'' yalanıyla servis etmeleridir.

Benzer bir karalama da Kaddafi’nin konvoyuna yapılan uçak saldırısı sonrası, bir küçük köprü altına siper almaya çalışan Kaddafi’nin, bir köprü altında saklanırken ele geçirildiği şeklinde lanse edilmesidir.

Sizin Che hakındaki eleştirilerin (!) bana yukarıdaki olayları çağrıştırdı.

Cengiz Doğan'ınbenim yorumlarıma karşı gösterdiği tepki (aslında tepki değil benim anlam veremediğim bir tutum) ile ilgili yazdıklarınız ise daha da vahim,

Alıntı:
Cengiz Doğan'ın, sırf sizin düşüncelerinizi beğenmediğinden dolayı bu mesajı size karşı yazmış olduğunu iddia etmeniz de sanırım yanlış bir çıkarım. Ben de şimdi; benim düşüncelerimi sevmediğiniz için; Che ile Atatürk'ü karşılaştırdığımı iddia ettiğinizi söylesem hoş olmaz herhalde değil mi ?
Alıntı:

Cengiz Doğan’ın benim yazdıklarım hakkında (otomatik olarak) tepki vereceğini bildiğim için) ben yorumumdan sonra onun tepki vereceğini yazmıştım zaten,

[QUOTE=
Not: Cengiz Doğan yine lafı döndürüp dolaştırp AKP'ye getirmişsin diyebilir, ne yapayım kardeşim hangi konuya el atsam altından AKP çıkıyor veya benim aklımdan AKP çıkmıyor.
[/QUOTE]

o da beni yanıltmadı (gerçi) hemen tepki vermedi, sizin konuya (muhalif olarak) girmenizden sonra tepki verdi.
Cengiz Doğan ile bir başka konuda tatsız (seviyesiz) bir tartışma yaşadık, bu konuya veya beni eleştirel bir yanıtı varsa kendisi yanıtlamalıydı. Siz neden (bilmediğiniz veya sizi ilgilendirmeyen) bu konuya bulaştınız anlayamadım?

Ben sevip sevmediğim konuları açıkça yazarım,
Evet tüm Sosyalist fikirli Dünya gençliğince, idol kabul edilen bir efsaneye çamur atmanı beğenmedim.
Ama ben, bir başkasının, herhangi bir konudaki fikrini beğenmediysem, eleştirimi açıkça o konuda yazarım. ‘’Belden aşağı’’ tabir edilen şekilde başka konularda eleştirerek değil…

Sizi ve fikirlerinizi tanıdığım (çözdüğüm) söylenemez, sadece gözlemlediğim kadarıyla, girdiğiniz her hangi bir tartışmada (haksız olduğunuzu farketseniz bile) son sözü söylemeyi alışkınlık haline getirmiş olmanızdır.
Bu nedenle ben burada kesiyorum.

Son sözünüzü de yazın ki, artık bu tatsız ve gereksiz tartışma kapansın…