Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.10.12, 20:04   #39
Karagöz
Uzman Üye

Karagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 327
Ettiği Teşekkür: 1986
Aldığı Teşekkür: 8997
Rep Derecesi : Karagöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ernesto Che Guevara Kimdir?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster

Burada, (dolaylı olarak) başkalarının ‘’Che’yi Atatürk’ten daha büyük devrimci görmelerini’’ öne sürerek sizin karşılaştırma yaptığınız ortaya çıkmıyor mu?

Hayır çıkmıyor. Siz öyle anlamak istiyorsunuz. Sizin o cümleyi anlayabilecek kapasitede olduğunuza kâni olduğumdan, tekrar okumanızı tavsiye ediyorum.

Sonrasında ise sosyalizme karşı olmam söz konusu olamaz. Sosyalizm ortaya koyduğu ilkeler bakımından doğru bir düşünce tarzıdır. Benim karşı olduğum sosyalist geçinenlerdir. Tıpkı sizin dinci geçinen akplilere kızmanız gibi.

Yenilmişliğini de onun karizma olmadığına delil olarak sunmam değildir, o rsimde pek karizma durmadığına dair bir belgedir. Kaddafi benzetmeleriniz de tam olmuş. O da batının piyonuydu, işi bitince kapının önüne koydular işte. İra'ya silah yardımı yapmasaydı acaba Kaddafi'yi böyle adeta başkalarına gözdağı verircesine, öldürürler miydi ? Hiç zannetmiyorum. Ada yakınlarında batan gemiler, onun battığı günün başlangıcıydı. Sadece onun haberi yoktu.

Kusur bakmayın ben dünya gerçeklerine sizin kadar romantik ve ideolojik bakmıyorum.

Ayrıca Cengiz Doğan arkadaş, sizin mevzuyu Akp'ye bağlamanıza şaşırmışsa çok haklıdır. Benim Atatürk'le karşılaştıranlara olan sitemimi anlayamayıp, bana cevap verme lüzumu gördüğünüz halde, sizin aşırı zorlama Akp benzetmeniz benim için sadece tebrik edilebilecek (samimi söylüyorum) sonra da gülüp geçilecek bir mesajdı.

Son kez tekrar edeyim de üstümde kalmasın; sizin o mesajı anlayacağına inancım tam. Che'yi sevmk zorunda hissetmiyorum kendimi, onun verdiği mücadeleyi anlamak zorunda da hissetmiyorum kendimi. Fakat sizin ona olan sevginizi anlıyor ve savunma ihtiyacınızı saygıyla karşılıyorum. Bana göre pek karizma değildir, asla öyle olmayacaktır. Zamanla ortaya başka belgeler de çıkacaktır... Neyse ben açmayayım daha konuyu...

Damon; bir türbe olduğunu söyleyeyim sadece. Sonra iyice Che düşmanı, uydurmacı zannetmesinler beni

Son olarak ; Che'ye karşı olan tutumum, Cheseverleri rahatsız ettiyse, hepsinden özür diliyorum. Fakat ona karşı bir sevgi hissetmiyorum. Bu ondan nefret ediyorum anlamına gelmiyor. Nötr ile ifade edillen bir dengedeyim ona karşı.