Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.11.12, 16:16   #15
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2009
Konular: 491
Mesajlar: 11,787
Ettiği Teşekkür: 44713
Aldığı Teşekkür: 76212
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Resimdeki sorunun cevabını bilen var mı???

Alıntı:
Devletin belli bir dine üstünlük tanıyarak o dinin kurallarını bütün vatandaşlara benimsetmesini ENGELLEYEN Atatürk ilkesi aşağıdakilerden hangisidir?


Alıntı:
Devlet, bir gerçek kişi olmadığına göre, onun resmî bir din sahibi olmasını, gerçek kişilerinki ile aynı anlamda kabul etmemek gerekir. Burada anlatılmak istenen, devletin belli bir dine üstünlük tanıması, onun kurallarını devlet gücüyle bütün vatandaşlara benimsetmeye ve uygulatmaya çalışmasıdır. Oysa, resmî dini olmayan lâik bir devlet, belli bir dinin kurallarını vatandaşlarına benimsetmek ve uygulatmak için çalışamaz; özellikle, bu yönde zorlayıcı kurallar koyamaz. Nitekim gene Anayasamıza göre “kimse, ibadete, dinî âyin ve törenlere katılmaya, dinî inanç ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; dinî inanç ve kanaatlerinden dolayı kınamamaz ve suçlanamaz”(m. 24).
Bu sorudaki olumsuzluğun farkına varılması için sanırım resimde de işaretleme yapılmış.

Bunu okuyan bir çocuk veya sorunlu bir beyne sahip olan biri sorudaki olumsuz (Engelleyen) kelime ile çok rahat bir şekilde yönlendirilebilir.

Alttaki tanım gayet güzel koymuş olayı ortaya. Ama hangi çocuk veya o zihniyetteki bir yetişkin Atatürk Araştırma Merkezi sayfalarına girip bunun açıklamasını araştırır ki? Dolayısıyla bunun açıklaması, o soruyu o şekilde soranlara kalacak ve attıkları temel üzerine de binayı kuracaklar.

Yaptıkları da yapacaklarının teminatıdır.


Bu nokta da Zeynep'in görüşleri bence çok makul ve haklı. Kasıtlı olarak dejenere edilmiş ve zemin hazırlamak için sorulmuş bir sorudur bu.
__________________
Ben hiç insan kaybetmedim...
Sadece zamanı geldiğinde, vazgeçmeyi bildim...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.