Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.11.12, 00:35   #25
Karagöz
Uzman Üye

Karagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 327
Ettiği Teşekkür: 1986
Aldığı Teşekkür: 8997
Rep Derecesi : Karagöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Resimdeki sorunun cevabını bilen var mı???

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi The Mathematician Mesajı göster
Maalesef Karagöz maalesef anlayamıyorlar. 10. sınıf öğrencilerimin salı günü bana sordukları soru Atatürk ilkelerinin iyi bir şey olup olmadığı. Derste Atatürk'ün ileri görüşllüğüyle ilgili bir anısını ve Bursa Nutkunu okuduktan sonra ise sordukları tek şey günde 20 fincan kahve, 3 paket sigara ve bir şişe rakı içiyormuş hocam, doğru mu? oldu. Bu güne kadar beyinlerine öyle bir yerleştirmişler ki bunu şimdi asıl görmeleri gereken özelliklerinin farkına bile varamıyorlar.

Ben Atatürk'ün özelliklerini saydıkça neden sadece Atatürk'ü anıyoruz, neden peygamberimizi veya diğer savaşta kahramanlık gösteren kişileri anmıyormuşuz diyorlar. Bir ders boyunca bunu anlatmaya çalışmış olsam da nafile; ciddiyetsizlik öyle çok ki insan gördükçe üzülüyor.

Elbette öyle çocuklarımız da vardır. Onun için sizin gibi aydın öğretmenlerimize daha büyük iş düşüyor. Sabrınıza ve ilminize bereket ve sağlık dileyebilirim ancak. Bu ülkede tarih pek sevilen bir şey değildir. Daha doğrusu ders öğrencilerin sevdiği bir şey değildir. Sizin bahsettiğiniz öğrenciler gibi olmasa da ben de lisedeyken çok fazla dalga geçen ve pek ders dinlemeyen biriydim. Tek bir farkla, ders işlemekten başka bir şey düşünmeyen hocalarımın dersini dinlemezdim. Onların dışındakileri keyifle ve katılımcı bir şekilde dinlerdim. Size her şeyi sormalarına izin verin. Yanlışı da. Ancak böyle öğrenebilirler, sizin öğretebileceğiniz doğruyu.