Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.11.12, 00:44   #26
Mathematician
Kroniköğrencideğilartık:D

Mathematician - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 298
Ettiği Teşekkür: 12966
Aldığı Teşekkür: 17543
Rep Derecesi : Mathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Cok Yorgun
Standart Cevap: Resimdeki sorunun cevabını bilen var mı???

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Karagöz Mesajı göster
Elbette öyle çocuklarımız da vardır. Onun için sizin gibi aydın öğretmenlerimize daha büyük iş düşüyor. Sabrınıza ve ilminize bereket ve sağlık dileyebilirim ancak. Bu ülkede tarih pek sevilen bir şey değildir. Daha doğrusu ders öğrencilerin sevdiği bir şey değildir. Sizin bahsettiğiniz öğrenciler gibi olmasa da ben de lisedeyken çok fazla dalga geçen ve pek ders dinlemeyen biriydim. Tek bir farkla, ders işlemekten başka bir şey düşünmeyen hocalarımın dersini dinlemezdim. Onların dışındakileri keyifle ve katılımcı bir şekilde dinlerdim. Size her şeyi sormalarına izin verin. Yanlışı da. Ancak böyle öğrenebilirler, sizin öğretebileceğiniz doğruyu.

Ders sosyal etkinlik dersi. Yani herhangi bir not derdi olmadan çocuklarla geçireceğimiz bir ders. Ben de bu derste elimden geldiğince onlara Atatürk'ü anlatmaya, genel gültür oluşturabilmeleri için hayatlarında karşılaşabilecekleri konulardan bahsediyorum. Yani bu bildiğimiz ders işlemek değil. Güncel durumlardan, genel kültür diyebileceğimiz konulardan konuşuyoruz. Ancak karşılaştığım sorulara ne yanıt verirsem vereyim bugüne kadar kafalarında yer etmiş durumu değiştirmem çok da mümkün olmuyor. Tabi bir iki kişi hariç.

Yine onlara sorduğum sorulardan biri ise bu güne kadarki cumhurbaşkanlarımızın kaç tane ve kimler olduğuydu. Bir öğrencinin verdiği cevap 22 oldu. Sayabildikleri isimler ise Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü ve Abdullah Gül oldu.

Durumu görünce çocukların öyle çok iyi anladıklarını da düşenemiyorum maalesef.