Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.11.12, 00:28   #15
M.Özen
Uzman Üye

M.Özen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1
Ettiği Teşekkür: 658
Aldığı Teşekkür: 4297
Rep Derecesi : M.Özen muhteşem bir gelişmedeM.Özen muhteşem bir gelişmedeM.Özen muhteşem bir gelişmedeM.Özen muhteşem bir gelişmedeM.Özen muhteşem bir gelişmedeM.Özen muhteşem bir gelişmedeM.Özen muhteşem bir gelişmedeM.Özen muhteşem bir gelişmedeM.Özen muhteşem bir gelişmedeM.Özen muhteşem bir gelişmedeM.Özen muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Suspus
Standart Cevap: Anıtkabir 10 Kasım’da Yasak

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi LaLe Mesajı göster
Ayaklarına sağlık M.Özen.

Ata'ya ve Cumhuriyete sahip çıkmak için inadına toplanmak sadece birilerine göz dağı vermek için değil, devamlı olmalı.

Fenerlilere şaşırmadım dersem yalan olur, bravo onlara
Ben 4 yil evel gitmistim o zamanda varlardi fenerliler ama 2000 kisi kadardilar... bende de besiktas formasi vardi ben onlari alkisladim onlarda beni

az once silivriye geldim, kahve icmeye ciktim, geldigim cafe deki konu. Bir chp belediyesi olan silivri belediyesinde 10 kasimda bu kadar sessiz bir anmanin yapilmasinin ellestirisiydi, tam 12 otobusle anitkabirde oldugumuzu neler yaptigimizi anlattim, cok gururlandilar,

asil konuya gelmek gerekirse : bugun gelenler bence cok sey anlatmli insanlara, yanimda 4-5 yasinda cocuklariyla birlikte islanan ama cocuklarina Ataturk ogreten aileler gordum,, zaman zaman elestirdigimiz akli bir karis havada dedigimiz bir suru liseli universitelinin. Ata yi sukranla anmalarini izledim...

ve yine sunu fark ettim, biz Ataturk un ne yaptigini biliyoruz belki, ama ne yapmaya calistigini anlatamiyoruz, otekilerine yada otekilestirdiklerimize yada kendiliginden otekilesenlere... ve tam da bu yuzden sonucta oteki olanlar Ataturk u sevmiyorlar, yazik ki onlar aslinda Ataturk u bilmiyorlar, ve yine aslinda onlar bizi yani Ataturkculeri sevmiyorlar...

tam bilmiyorum ne yapmak lazim; belki onlara d sevgi gostermeliyiz, yada ogretmek icin baska yapmamiz gereken her neyse onu yapmaliyiz...

Bu ulkenin basbakani ne olursa olsun, bugun onun olumunun yil donumunde huzuruna cikmayip, onu anmayi gereksiz bulup, bunu da angaje edebilecek cesareti kendinde buluyorssa,, halka Ataǹnin degerlerlerinin gerekliligini ogretmek bizim boynumuzun borcu olmali... bugun onlar bu cesareti gosterdiyse bizimde onlara gosterecegimiz birseyler olmali

ve tamamen katiliyorum; artik surec ne olursa olsun Ata hayatimizin her aninda kalbimizde ve aklimizda olmali, belki her konusmayi onun bir sozuyle bitirmeli ve her soze onunla baslamaliyiz...

umudumuzu kaybetmedigimiz surece bu savasi vermenin bir sakincasi yok....