Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.11.12, 09:29   #1
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,410
Ettiği Teşekkür: 34724
Aldığı Teşekkür: 14833
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart TSK askeri liselerde din dersine 'evet' dedi

4+4+4'e Genelkurmay'dan da destek.İŞTE Laik Cumhuriyetin bir zamanlar teminatı olan TSK'nın başka onay verdiği AKP icraatları..İşte ayrıntılar


4+4+4'e Genelkurmay'dan da destek. Genelkurmay Başkanlığı, askeri liselere seçmeli Kur'an-ı Kerim, peygamberin hayatı ve temel dini bilgiler dersleri konulmasına onay verdi. MEB ise özel eğitim kurumlarına da bu dersler eklendi.

ANKARA- Askeri liselere de "seçmeli" din dersi geliyor. Kur'an-ı Kerim, Peygamberin Hayatı, Temel Dini Bilgiler gibi derslerin askeri liselerin müfredatına girmesi için Genelkurmay Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında görüşmeler başlamıştı. Görüşmelerden sonuç çıktı.

GENELKURMAY ONAY VERDİ
Genelkurmay yeni müfredat dersleri için onayı verdi. Bundan böyle 4+4+4 sisteminin yürürlüğe girmesi ile düzenlenen Kur'an-ı Kerim, Hz. Peygamber'in hayatı ve temel dini bilgiler derslerinin tamamını askeri lise öğrencileri de alabilecek.

ASKERİ LİSELERDE DE DİN DERSİ OKUTULACAK
Talim Terbiye Kurulu'nun verediği kararla Askeri Liselerde de Anadolu liselerindeki müfredat uygulanarak seçmeli din dersi okutulmaya başlanacak. Askeri liseden en az 10 öğrencinin seçmeli din derslerini tercih etmesi durumunda bu öğrenciler için ayrı sınıf açılabilecek.

ÖZEL OKULLARA DA DİN DERSİ
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bazı özel öğretim kurumlarının haftalık ders çizelgelerini değiştirmiş, aralarında özel Fransız liselerinin yanı sıra Özel Alman Lisesi, Özel Amerikan Robert Lisesi'nin de bulunduğu bazı özel okulların haftalık ders çizelgelerine seçmeli Kur'an-ı Kerim ile Hazreti Muhammed'in Hayatı dersleri de eklenmişti. Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü'nün teklifi üzerine değişikliğin 9. sınıflardan başlamak ve kademeli olarak uygulanması Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı'nca kararlaştırıldı.

ALINTI

__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
16 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.