Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.11.12, 18:34   #15
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 295
Ettiği Teşekkür: 34734
Aldığı Teşekkür: 14818
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: TSK askeri liselerde din dersine 'evet' dedi

Verdiğim linklerin okunmayacağını biliyordum,çünkü eğer (zahmet edip okusalar) tehlikenin gerçek olduğunu görecekler ama okumadan ahkam keseriz.
Okuma alışkanlığımız olsaydı Türkiye bu halde olmazdı.
Sayın Megan, verdiğim linklerdeki konular fazla ve uzun gelmiş olmalı, o zaman sadece bir linki (laiklik) ekleyeyim, sadece onu bari oku;

Siz Laik misiniz?

beğenmezsen (Atatürkçüsündür ) bir de laiklik neymiş, tanımı sen yap, senden öğrenelim.

Bizim burada dini eğitim verilsin verilmesin konuşmuyoruz, devlet tarafından verilmeli mi, verilmemeli mi? bunu konuşuyoruz.
Yoksa dini eğitim almak isteyen, kendi parasıyla Dergahta mı alır,tarikatta mı? İran'a mı gider? Afganistan'a mı gider dini eğitim alır kim karışır?
Benim itirazımız devletin dini eğitime , halkın vergisi ile karışmasınadır.

Atatürk ve benim gibi milyonlarcamız, dini eğitimin laikliği yıkıp, dünya da tek kalmış çağdaş İslam ülkesi Türkiye'nin de karanlıklara batacağına inanıyoruz.
Sorulara cevap vermeden ,''Canım öyle istiyor!'' demeyin lütfen.
Bir çok Müslüman ülke içinde, en demokratik, çağdaş ve ileri Türkiye olmasının nedeni nedir? Çok dindar olmamız mı? Yoksa , Atatürk'ün getirdiği laiklik sayesinde, devletin dini yayma konusuna karışmaması sayesinde, dine aykırı bir çok devrim sayesinde mi olmuştur?
Çok dindar olursak hangi ülke gibi olacağız?

Nasrettin hocanın torunlarıyız vesselam,severiz bindiğimiz dalı kesmeyi...

Bakmayın bazılarının, biz Arap ülkeleri gibi değiliz ‘’Bize bir şey olmaz.’’ Demelerine, Bizim milli sözümüzdür. ‘’Bize bir şey olmaz!’’
Emniyet kemeri takmayız, laf hazır ‘’Bize bir şey olmaz.’’

Kilitli kapı için çilingir çağırmaz, çocuğumuzu balkondan sarkıtırız,

açıkta satılan gıdaları tüketiriz, her türlü tehlikeyi hiçe sayarız, çünkü ‘’Bize bir şey olmaz.’’

Hatta bu huyumuzu belgelemek için (gizli kamera ile); 1990’lı yıllarda Uğur Dündar, bir bayanı gece kaldırımda müşteri beklermiş gibi koydu, yoldan geçen otomobiller hayat kadını sandıkları bayanın yanında durup, pazarlık ettikten sonra, bayan ‘’Okey ama ben AİDS’liyim!’’ dediğinde bile, erkeklerin hemen hepsi ‘’Olsun, fark etmez, Bize bir şey olmaz!.’’ demişlerdi.

Biz böyleyizdir, her türlü belanın başımıza geleceği %100 kesin olduğu halde bize bir şey olmaz sanırız.
Çağdaş yaşamak, özgür olmak istiyorsak , ‘’Bize bir şeyler olur Arkadaşlar!’’

Ama bu kadar iç ve dış destek varken ve bu destekle çağdaş yaşamın tüm kaleleri, Atatürk’ün eserlerine, Laikliğe acımasızca saldırılar yapılırken ‘’Bize bir şey olmaz.’’ Sanan sessiz çoğunluğun uyanmasından (onları uyandırmaktan) başka çıkar yolumuz yoktur.

(Eğer demokratik, çağdaş ve özgürce yaşıyor ve yaşamak istiyorsanız, dini eğitimi yaydıkça)
Bize
(size), Bir şeyler olur arkadaşlar ve oluyor zaten ...(yavaş yavaş)