Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.11.12, 19:43   #16
Zümrüd-ü Anka
Tam Üye

Zümrüd-ü Anka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 25
Ettiği Teşekkür: 325
Aldığı Teşekkür: 1040
Rep Derecesi : Zümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Olu Gibi
Standart Cevap: TSK askeri liselerde din dersine 'evet' dedi

Bu din derslerinde bize şeriat eğitimi vermiyorlar ki. Din dersi dediğinin belli bir müfredatı var. Sınıfına göre atıyorum Cami'den,Kuran'dan,Peygamberimizden, Kabe'den, Sürelerden vs vs şeyler anlatılır,ezberletilir. Ben kevser süresini bilmeyen adam gördüm ya. Okulda hoca yarın sözlü var 3 tane herkes süre ezberlesin dediğinde millet harıl harıl ezberliyordu. O güne kadar bir kaç tane biliyordu çünkü oda kısa olanlar. Din dersi olmasa eminim o arkadaşlar öğrenemeyecekti.

İslam dinini ilk teee Talas savaşı sonrası kabul ettik ve içimizde yaydık. Ülke olarak İslam dinine mensup muyuz mensubuz. Bütün dünya bizi bu dine mensup tanıyor mu tanıyor. Osmanlı döneminde de İstanbul fethedildiğinde farklı dinlere mensup kişiler vardı ve bunlara hoşgörü ile yaklaşıldı. Zaten bize göre dinde zorlama yoktur ama sonuç olarak biz devlet olarak müslümanlığı kabul etmiş ülkeyiz. Doğal olarak bir devlet okulunda din dersi olması kadar normal bişey yoktur. He ama bu değildir ki hristiyan'ı yahudisi alevisi artık ne varsa kendi dinlerini tanımasın. Kendi dinlerini yaşasınlar, kendi dinlerinin eğitimini veren yerlerede gitsinler. Bugün kürtlerin kürtçe eğitim istiyoruz dediklerinde bu ülkenin dili Türkçe'dir ve sadece Türkçe eğitim diyorsak bence söz konusu din olunca da bu ülkenin din'i İslam'dır ve din dersleri de olmalıdır demeliyiz. Bu benim şahsi fikrim. Okumayı çok severim linkleri kopyaladım ara ara yine okurum. Gerçi okusamda fikrimizin değişmeyeceğini söylemişsiniz. Ben ve benim gibi düşünenler de size onlarca şey söylese sizde fikrinizi değiştirmezsiniz diye tahmin ediyorum aynı şey
. Başta dediğim gibi herkesin fikrine yinede saygı duyuyorum doğal olarakda saygı beklerim...

Akıllı ve iyi niyetli insanlara özgü bir ada olması için neler vermezdim; öyle bir yer olsa ben bile vatansever kesilirdim

Albert Einstein

Zümrüd-ü Anka isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Zümrüd-ü Anka'in Mesajına Teşekkür Etti.