Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.11.12, 19:58   #17
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2490
Ettiği Teşekkür: 88528
Aldığı Teşekkür: 127782
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: TSK askeri liselerde din dersine 'evet' dedi

İyi niyet olmadığı için, asla tasvip edebileceğim bir karar değil.

Meğer Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan insanlar ne kadar dinsizmiş, birden bire bizi birileri imana getirmeye niyetlendi.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Zümrüd-ü Anka Mesajı göster
Bu din derslerinde bize şeriat eğitimi vermiyorlar ki. Din dersi dediğinin belli bir müfredatı var. Sınıfına göre atıyorum Cami'den,Kuran'dan,Peygamberimizden, Kabe'den, Sürelerden vs vs şeyler anlatılır,ezberletilir. Ben kevser süresini bilmeyen adam gördüm ya. Okulda hoca yarın sözlü var 3 tane herkes süre ezberlesin dediğinde millet harıl harıl ezberliyordu. O güne kadar bir kaç tane biliyordu çünkü oda kısa olanlar. Din dersi olmasa eminim o arkadaşlar öğrenemeyecekti.
Kevser süresini birinin bilip bilmemesi çok mu umrunda olurdu Zümrüd ü Anka, yada o kişi eksik kişi mi olurdu? Kimin neyi bildiği, yada bilmediği kendini bağlar. Din zorla öğretilmez. Harıl harıl ezberlediler dediğin kişiler isteseler şimdiye kadar öğrenmiş olurlardı zaten. Ayrıca ezbere ve zorla öğretilen duanın kime ne faydası olacak?
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.