Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.11.12, 20:04   #18
Insanlikarayan
. . . . Gurbet Ellerde . . . .

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 292
Ettiği Teşekkür: 131088
Aldığı Teşekkür: 42528
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: TSK askeri liselerde din dersine 'evet' dedi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Zümrüd-ü Anka Mesajı göster
Bu din derslerinde bize şeriat eğitimi vermiyorlar ki. Din dersi dediğinin belli bir müfredatı var. Sınıfına göre atıyorum Cami'den,Kuran'dan,Peygamberimizden, Kabe'den, Sürelerden vs vs şeyler anlatılır,ezberletilir. Ben kevser süresini bilmeyen adam gördüm ya. Okulda hoca yarın sözlü var 3 tane herkes süre ezberlesin dediğinde millet harıl harıl ezberliyordu. O güne kadar bir kaç tane biliyordu çünkü oda kısa olanlar. Din dersi olmasa eminim o arkadaşlar öğrenemeyecekti.

İslam dinini ilk teee Talas savaşı sonrası kabul ettik ve içimizde yaydık. Ülke olarak İslam dinine mensup muyuz mensubuz. Bütün dünya bizi bu dine mensup tanıyor mu tanıyor. Osmanlı döneminde de İstanbul fethedildiğinde farklı dinlere mensup kişiler vardı ve bunlara hoşgörü ile yaklaşıldı. Zaten bize göre dinde zorlama yoktur ama sonuç olarak biz devlet olarak müslümanlığı kabul etmiş ülkeyiz. Doğal olarak bir devlet okulunda din dersi olması kadar normal bişey var mıdır. He ama bu değildir ki hristiyan'ı yahudisi alevisi artık ne varsa kendi dinlerini tanımasın. Kendi dinlerini yaşasınlar, kendi dinlerinin eğitimini veren yerlerede gitsinler. Bugün kürtlerin kürtçe eğitim istiyoruz dediklerinde bu ülkenin dili Türkçe'dir ve sadece Türkçe eğitim diyorsak bence söz konusu din olunca da bu ülkenin din'i İslam'dır ve din dersleri de olmalıdır demeliyiz. Bu benim şahsi fikrim. Okumayı çok severim linkleri kopyaladım ara ara yine okurum. Gerçi okusamda fikrimizin değişmeyeceğini söylemişsiniz. Ben ve benim gibi düşünenler de size onlarca şey söylese sizde fikrinizi değiştirmeyeceğinizi biliyorum aynı şey. Başta dediğim gibi herkesin fikrine yinede saygı duyuyorum doğal olarakda saygı beklerim...

Iste burada en büyük yanlislik var, simdiki gelen Dini kitaplar Maalesef Türkiyede basilmis ve destelenmis kitaplar degil.

Dinimize düskünlügümüzle, dis ITLER bunu firsat bilip, Salafist ve Taliban yandasli kitaplarini yollamaya, adeta Türkiyeyi bir sele tutmaya basladilar.

Bir kere daha bu Cocuk tacirleri yüzlerini göstererek, dini silah olarak kullanmis durumdalar.

Simdi diyeceksin, bunda ne var.

Simdiki yönetim ister bilincli, istersede bilincsiz olsun, bu kitaplari kontrol etmeden okullara yollamamasi lazimdi.

Buda gösteriyorki, bu Örgütte temeli erimis, talibanlarin eline gecmis durumda.

Ha Taliban, ha Salafist, Yada Saudi Arabistan düsünceleri.
Bunlar Cocuk tüccarlari!.

Eger bu Hükümet böyle kontrolden gecirmeyipte, Milletin icine su Kitaplari sizdirirsa, bunlarda, onlardan farki yok benim icin.

Hepsinin cani Cehenneme.

Türkiyede yasamasa bile!.

Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Çetin Düşlü.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.