Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.11.12, 20:20   #19
Zümrüd-ü Anka
Tam Üye

Zümrüd-ü Anka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 25
Ettiği Teşekkür: 325
Aldığı Teşekkür: 1040
Rep Derecesi : Zümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerdeZümrüd-ü Anka Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Olu Gibi
Standart Cevap: TSK askeri liselerde din dersine 'evet' dedi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi LaLe Mesajı göster
Kevser süresini birinin bilip bilmemesi çok mu umrunda olurdu Zümrüd ü Anka, yada o kişi eksik kişi mi olurdu? Kimin neyi bildiği, yada bilmediği kendini bağlar. Din zorla öğretilmez. Harıl harıl ezberlediler dediğin kişiler isteseler şimdiye kadar öğrenmiş olurlardı zaten. Ayrıca ezbere ve zorla öğretilen duanın kime ne faydası olacak?
Zorla öğretilen Türkçe ve Matematiğin de bize bir faydası yok diyebilir miyiz ? Sonra Ygs-Lys'de nal toplarız artık. Aval aval bakardık bu ne diye. İslam dinine göre kabirde sorgu-sual var demi ? Orda ne soracaklar sanıyoruz. Kimya,biyoloji, fizik ? Hayır İslam'dan soracaklar. Hatta şunu söyleyeyim burda yazdığımız yorumları bile bize soracaklar. Kevser süresi ezberlemek zorla da olsa kötü bişey mi ? Ya da şöyle diyeyim hoca atıyorum dedi ki yarın Karahanlılar dönemi su gibi yutup gel dese zorla diye aldırış etmeyelim mi, ya da zorla ezberletiyorlar bize ne faydası olacak mı diyelim. E faydasını Ygs-Lys-Kpss görürüz olay bu. Din dersinin faydasını da öldükten sonraki sınavda anlarız ancak. Süre ne işe yarar namaz kılmaya. İslamın 5 şartının içinde namaz kılmakta var. Adı üstünde İslam'ın şartı. Benim burda size katılabileceğim tek nokta Alevilerin, Hristiyanların ya da Yahudilerin bu dersleri görmesi. Ya da görmek zorunda olması çünkü sınavda çıkıyor.

Akıllı ve iyi niyetli insanlara özgü bir ada olması için neler vermezdim; öyle bir yer olsa ben bile vatansever kesilirdim

Albert Einstein

Zümrüd-ü Anka isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Zümrüd-ü Anka'in Mesajına Teşekkür Etti.