Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.11.12, 11:55   #27
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,410
Ettiği Teşekkür: 34724
Aldığı Teşekkür: 14833
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: TSK askeri liselerde din dersine 'evet' dedi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi My_Life Mesajı göster
Sana bir soru Mediter, Müslüman mısın ?
Bu sorun ise senin kişiliğin hakkında gerekli olan izahatı yapacak niteliktedir.
Çünkü demokratik toplumlarda, karşısındaki bireye insan olarak bakarlar ve onun, rengi, dili, cinsiyeti zerre kadar bir başkasını ilgilendirmez. Bu tavır geri kalmış toplumların, geri bırakılmış bireylerince öne çıkarılmış, ilkel bir duygudur.
Modern toplumlarda, dini inancın sorulması (dahi) çok ayıp bir davranıştır.
Benim dini inancımı ne yapacaksın? Ona göre mi tavır belirleyeceksin?
Tavırlarını veya sözlerini karşısındaki bireyin dini inancına göre mi belirleyeceksin.
Benim için karşımdaki kişinin, dini inancının, ırkının, renginin, cinsiyetinin hiç bir değeri yoktur, insan olması yeterdir.

Bu soruyu soran birisi, demokratik ve laik olamaz bu da demektir ki? Atatürkçü olamaz?
Bu tür sorularla sıkça karşılaştığım için daha önceki yorumlarımdan alıntılarla yetineceğim:

Bütün Dünya’ca bilimsel gerçek olan Darwin’in Evrim Teorisi bile gerçek değilmiş, hatta bu teori bilimsel olarak çürütülmüş gibi bir hava yaratılmıştır.

Böylece Türkiye’de, tüm dünyaca ve bilim çevrelerince gerçekliği kabul edilen Darwin’in Evrim Teorisini savunmak bile tehlikeli bir duruma gelmiştir.

Geçmişte, (din kitaplarına aykırılığı nedeniyle) Evrim Teorisini kabul etmeyen Hıristiyan aleminin merkezi Vatikan bile Darwin’den özür dileyerek Evrim Teorisinin gerçekliğini kabul etmiştir.

03 Mart 2009 Pontifical Gregorian Üniversitesi , Notre Dame Üniversitesi ve Vatikan’ın ortaklaşa düzenledikleri Darwin’in 200. Doğum Günü etkinliklerinde, (Harun Yahya sitesinin temsilcisi) Oktar Babuna konferansta Darwin’in Evrim Teorisini çürütmek için bir konuşma yapmış.
Toplantıda bulunan, bilim adamları ve Vatikan yetkilileri:
‘’Evrimin bilimsel olarak ispatladığı, burada bilimsel bir toplantı yapıldığı, bilimsel gerçekçilikten uzak (bilim dışı) düşüncelerin, burada bilimsel gerçeklermiş gibi sunulamıyacağı söylenerek, mikrofonu kapatılmış, toplantıdan dışarı çıkarılmıştır.
ALINTI

Bu olay bile yurdumuzda yanlış aksettirilerek, sanki Oktar Babuna, Evrim teorisini çürütecekmiş de, kendisine izin verilmemiş gibi aksettirilmiştir.
Oysa, Evrimin inkarı bilim dışı kabul edildiği için dinlenmeye bile gerek görülmemiştir.
.
Tüm bilim çevrelerince böylesine Doğruluğu (kesin olarak) kabul edilen Darwin’in Evrim Teorisi’ gibi bir bilimsel gerçeği bile savunmak, ülkemizde imkansız hale gelmiştir.
Üniversitelerimiz ve bilim çevreleri çekinip korktukları için, yurt içinde bu konuda sessiz kalmayı seçerken, yurt dışında Evrim’in varlığını kabul etmektedirler.

Taş Devri yaşamı da, dini kaynaklara terstir. Dini kaynaklar Adem ile Havva’dan , insanca çoğalındığını ileri sürer.
Oysa, yapılan kazılardan elde edilen kalıntılar, ilkel yaşam inkar edilemez derece gerçektir.
Bu nedenle de Taş Devri (Mağara Devri) konuları ders kitaplarından çıkarılmıştır ki, öğrenciler bu tezatlığı fark edip: Acaba? Sorusunu kendilerine sormasınlar.

Böylesine hoş görüsüz, bilimsellikten uzak bir ortam yaratılan ülkemizde, hiçbir şey bilmediği halde, çok şey bildiğini sanan, bildiği şeylerinse yanlış olduğunun farkında olmayan bireyler, yetişmiştir, yetişmektedir.[/QUOTE]

Daha yaşın 20 bile yok değil mi?


Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster
Bir Polyana masalından öte gitmeyen, her satırından (gerçekçilikten uzak) iyimserlik damlayan yorumunu okuyunca, doğrusu (acı acı) gülümsemekten kendimi alamadım.
(Özür dileyerek ve haddim olmadığı halde, bir üyeye yanıt vermeden önce yaşı hakkında fikir yürütmek gibi, kötü bir alışkanlığım var.)
Siz (1980 darbesinin bilimsel eğitime vurduğu darbe sonrası günümüze kadar gelen 32 yıl içerisinde yaşamış olmalısınız.) Bu nedenle yaşınız 35'den büyük olamaz.
Ama biraz daha haddimi açarak (biraz da ukalalık yaparak) yaşınızın 25'in altında olduğunuzu rahatlıkla söyleyebilirim.
Yoksa bu kadar toyca savlar ileri sürerek, gerçekliği hemen hemen kesin olduğu bir çok ülkede kanıtlanmış (dini yaymanın, şeriata götürdüğü gerçeğini) inkara kalkmazdınız.

Zorunlu dindersinin etkilerini aanlatırken;
Öyle hamasi (gerçekçilikten uzak, tartışmalı) %5 şeriat istiyor diğerleri istemiyor falanla geçiştirilecek konu değildir.
1979 seçimlerinde (AKP'nin devamı olduğu Milli Selamet partisi'nin Oy oranı) %7.42 'dir. KAYNAK
AKP nasıl ve hangi şartlarla %50'leri aştı sanıyorsun?
Bu konuda gerçekten (iyi niyetle) bilgi sahibi olmak istiyorsan aşağıda vereceğim linklerdeki konuları okumanı öneririm.

[/SIZE][/FONT]
Siz Laik misiniz?
Din ve Baskı
Gericilik Demokratik Bir Hak mıdır? Hoşgörü Gösterilmeli midir?
Dindar Kişi Çağdaş Olabilir mi?
İran’ın Dünü ve Bugünü
Truva Atı Türban
Şeriat Cezalarına Dünya'dan Örnekler (Video)
Atatürk'süz 'Hatıra para' tedavülde
Kurbağayı Pişirmek

Gibi bir çok konuyu, bu konularda verilmiş örnekleri ve karşılıklı tartışmaları izleyerek bir fikir edinebilirsin.
Yoksa, bir şey olmaz Polyanacılığı yapmak sorunu çözmez.
Birisi ''Din elden gidiyor!'' narası atınca, onun peşinden % kaçın, (senin canını almak için) geldiğini görürsün.
Sizler kaybedilmiş, yolunu kaybetmiş, kafası karışık gençliksiniz, bir taraftan modern dünyanın tüm nimetlerinden faydalanırken, diğer taraftan da, geriye gidiş hamlelerine alkış tutuyorsunuz, dedim ya ''Nasrettin Hoca'nın torunlarıyız, severiz bindiğimiz dalı kesmeyi'' ha gayret siz de, Atatürk'ün laik, demokratik cumhuriyetine bir kaç darbe de siz vurun da hep beraber altında kalalım.
Sahi Atatürk'ün kurduğu Laiklik sence nasıl bir şeydi?
Çadır gibi (kurulan) bir şey mi?
Yoksa yenilir içilir bir şey mi?
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.