Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.11.12, 14:32   #31
Rukia
« En Akıllı Bızdık »

Rukia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 177
Ettiği Teşekkür: 9714
Aldığı Teşekkür: 15796
Rep Derecesi : Rukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura about
Ruh Halim: none
Standart Cevap: TSK askeri liselerde din dersine 'evet' dedi

İnsanların kendini kandırdığı en büyük nokta dindir. Şunu yaptım şu kadar sevap kazandım, namazımı kıldım, orucu mu tuttum hadi ben cennete gidiyorum anlayışıdır. Bir de bunları yapmayanlara tepeden bakıp “ yazık cehennemi dolduracak bunlar” düşünceleri yok mu? İşte gerçekten ne kadar yanıldıklarını bilmiyorlar…

Hala dinin bireysel bir kavram olduğunu öğrenemedik. Devletin dine ihtiyacı yoktur. İhtiyacı olmadığı gibi yeri de olmamalıdır. Aynı şekilde devletin önemli bir kolu olan eğitim kademelerinde de bulunmamalıdır. Okulun amacı asla sure öğretmek, kişinin dini mertebesini yükseltmek değildir.

Bir üyemiz Kevser süresinden ve okullardaki öğrencilerin dini yoksunluğundan bahsetmiş. İnsanlarımız son yıllarda neleri kaybetti? Kaybolan din mi yoksa din dışındaki yıllardır uğraşılan her şey mi? Dini bu kadar içeriye sokmayı başarmalarına rağmen ne zaman tatmin olacaklar.

Atatürk’ün yaptığı her düzenlemeye ve yeniliğe bir sarmaşık gibi dini sardırmaya çalışıyorlar. Fakat tehlikeyi maalesef büyük çoğunluk göremiyor ya da görmek istemiyor. Bir sarmaşıktan ne olur değil mi? Din ne zarar verecek eğitime? “Laiklik din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılmasıdır.” Deyip bitiriyoruz her şeyi okullarda, ne güzel tanım da kendisi de duruyor yerinde değil mi?

Demem o ki insan görmek istediğini görüyor. Ve bu iktidar da insanlara hep görmek istediği şeyleri gösteriyor.

Rukia isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Rukia'in Mesajına Teşekkür Etti.