Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.11.12, 16:37   #34
MyLife
Tam Üye

MyLife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 21
Ettiği Teşekkür: 1581
Aldığı Teşekkür: 1845
Rep Derecesi : MyLife Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyLife Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyLife Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyLife Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyLife Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyLife Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyLife Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyLife Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyLife Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyLife Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyLife Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: TSK askeri liselerde din dersine 'evet' dedi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Bekir_Yaşar Mesajı göster
ÖRNEK BİR MÜSLÜMANLIK OLAYI (Müslüman Olma Olayı)

OLAY EDREMİT OTOGARİNDA GEÇİYOR

YIL.1983

Balıkesir Edremit'te otgarın Restaurantını işleten Arnavut Muzaffer ve 2 oğlu ve 1 yeğeni gene otogarda Büfe işleten araları bozuk olan Aslan adlı kişiyi KADİR GECESİ Lokantalarına barışmaya çağırıyorlar. Adamda kadir gecesi yaa aklına bir kötülük gelmiyor gidiyor. Konuşma esnasında büyük oğlu adamın arkadan kollarını dutuyor babası 15-20 bıçakla adamı indiriyorlar. Kendisi ve büyük oğlu yapıyor. Suçuda en küçük oğlu olan 15 yaşındakinin üstüne yıkıyorlar. Yaşı küçük odluğu için 4 sende yırtıyor.

SONRA NE Mİ OLDU... Babası bu olaydan sonra HACA GİDİYOR HACI OLUYOR.

ZÜMRÜD_Ü ANKA'YA SORMAK LAZIM
Suçu büyük oğlunla beraber işleyip ama küçük oğlunun istüne yıkmak
orada yani HACDA AFFEDİLİYOR MU ? yani Müslümanlık Bu mu ?
Kimse Müslümanlığın bu olduğunu ve bu adam Hacıya gitti diye günahları afoldu demedi.
Demem o ki benim için, Dinimi öğrenmek farz, sizin için ne bilmiyorum.
Kevser Suresi veya başka bir Ayet öğrenmek veya başkasının öğrenmesi elbetteki önemli. Bana yarın Mahşerde Atatürkün İnkılaplarını,yeniliklerini,Savaşlarını veya yapmış olduğu devrimleri sormayacak Yüce Yaradan, tabi size de sormayacak ama siz öyle şeyler söylüyorsunuz ki Kevser suresini bilse ne olur bilmese ne olur diyebiliyorsunuz.
Birisine Müslümanmısın demem deki amaç ; onun inanışını yargılamak değildi.
Kimliğinde Müslüman yazıyorsa kendide Elhamdülillah Müslümanım diyorsa ve kalkıpda burda Din dersi mevzuusu geçtiğinde rahatsız oluyorsa onun Dininden şüphe duyarım.
İnanışlar farklı, düşünceler farklı olabilir, herkesin Müslüman olmasını da beklemiyoruz ama Müslüman gibi davranıp ortalığı karıştırmakta anlamsız.
MyLife isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla