Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.11.12, 16:54   #36
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44572
Aldığı Teşekkür: 75964
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: TSK askeri liselerde din dersine 'evet' dedi

Alıntı:
Birisine Müslümanmısın demem deki amaç ; onun inanışını yargılamak değildi.
Kimliğinde Müslüman yazıyorsa kendide Elhamdülillah Müslümanım diyorsa ve kalkıpda burda Din dersi mevzuusu geçtiğinde rahatsız oluyorsa onun Dininden şüphe duyarım.
İnanışlar farklı, düşünceler farklı olabilir, herkesin Müslüman olmasını da beklemiyoruz ama Müslüman gibi davranıp ortalığı karıştırmakta anlamsız.
Yargılamıyor musun?

Konu ekseninden iyice kaydı sanırım ve bazıları neyi tartıştığını karıştırmaya başladı.

Burada insanların inancı değil devletin insanlara din öğretmeye kalkması sorgulanıyor sanırım. Herkes ne öğrenmek istiyorsa öğrensin din konusunda ve bunun pek çok yolu var.

Tartışılan; Laikim diyen bir devlet, okullarına gönderilen tüm çocuklara belli bir dinin veya mezhebin inancını din diye okutamaz, okutmamalı veya okutur, okutmalı...

Olayı kişiselleştirmeye başlar ve üstteki örnekteki gibi birilerinin inancını sormaya ve sorgulamaya kalkarsanız bu tartışma kişiselleşir ve biz de müdahale ederiz.

Uyarayım dedim...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.