Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.11.12, 17:59   #49
CadII
Hotantu Kabilesinden

CadII - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 229
Ettiği Teşekkür: 18504
Aldığı Teşekkür: 27288
Rep Derecesi : CadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzel
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: TSK askeri liselerde din dersine 'evet' dedi

İtiraf ediyorum yazılanları okumadım. Çünkü konsantrasyon konusunda sıkıntılarım var bu ara. Bu yüzden yazdıklarım kel alaka olabilir yazılanlara. Ancak, genel olarak baktığımda, sanki TSK, dinsiz insanlar yetiştiriyormuş da, dinin karşısındaymış da, herkes dinini öğrenmek zorundaymış da gibi söylemler hissettim ya da yazılanlar bu duyguları yaşattı.

Ne yani, TSK mensubları dinsiz miydi bugüne kadar? Kim, ne hakla bana bu duyguları yaşatabilir? Ya da, inançlar kimi ilgilendirir? Allah İlllallah diyenlerin çoğunun, her türlü .oku yediği günümüzde, bu tür yaklaşımlar ne kadar samimidir?

Tarihte ve günümüzde, din elden gidiyor söylemleriyle, memleketin ne kadar zarar gördüğü aşikarken, hala bu tür yaklaşımlara hangi mantık izin verir. Herkes rahat bıraksın bu ülke insanını, askeri, öğrenciyi, bilim adamını, gazeteciyi ve herkesi. Dini gündeme getirmesin kimse ikide bir. Oturup adam gibi kendi adlarına İslamın şartlarını yerine getirsinler.

Karşıyım arkadaş TSK da din eğitimine...

H.
CadII isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz CadII'in Mesajına Teşekkür Etti.