Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.11.12, 23:17   #1
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2490
Mesajlar: 21,871
Ettiği Teşekkür: 88810
Aldığı Teşekkür: 128167
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Son şehit haberlerinin düşündürdükleri | Onur Öymen

Dün 5 şehit daha verdik. İktidar, Suriye’de, Filistin’de kan dökülmesini durdurmaya çalışırken Türkiye kan ağlıyor. Kuşkusuz bölgemizde de barışın ve huzurun sağlanmasına çalışmalıyız ama öncelikli hedefimiz kendi ülkemizi huzura, kendi vatandaşlarımızı can güvenliğine kavuşturmak olmalıdır. Terörü sona erdirmek, terör örgütlerinin yönlendirdiği eylemleri bitirmek için her halde yapılması gereken şey terör örgütünden ve onun liderinden medet ummak olmamalıdır. Terörün kaynağı, merkezi, karargahı bellidir. Bu kanı durdurmanın birinci adımı bu karargahı Kuzey Irak’tan tasfiye etmek olmalıdır.

Burada birinci görev Irak Hükümetine düşmektedir. Bütün diplomasi gücünüzü kullanarak Irak Hükümetini PKK terörüne karşı önlem almaya zorlamanız gerekirken siz bütün gayeretinizi Suriye ve Gazze’ye verirseniz bence öncelik sıralamanızı yanlış yapmış olursunuz ve Türkiye’de kanın dökülmesini önleyemezsiniz.

Sizin en yakın ilişki kurduğunuz Barzani bile kendi bölgesindeki terörü engellemek için acaba Türkiye’ye nasihat vermekten başka ne yapıyor? Eğer Irak Hükümeti ve Barzani bunu yapmıyor veya yapamıyorsa bunu Türkiye yapmalıdır. Bunun için Meclisten alınmış yetkiniz var, askeri gücünüz yeterli, halkın terörle mücadelede büyük desteği var. Amerikan Büyükelçisi bile “Bizim ElKaide’ye karşı yaptığımızı siz de Kuzey Irak’ta yapabilirsiniz” dedi.

Bugün, bu kadar şehit verirken,diplomasi gücümüzü ve askeri gücümüzü, PKK’nın Kuzey Irak’tan tamamen tasfiyesi için kullanmayacaksak ne zaman kullanacağız?
Bu konuda muhalefete de büyük görev düşüyor. Kuşkusuz bir gazetecimizi Suriye’den kurtarmak başarılı bir çalışma olmuştur. Ama ülke olarak öncelikli hedefimizi muhalefet de sürekli olarak göz önünde bulundurmalıdır. Artık terörü komisyon kurarak, akil adamlar toplayarak bitirmenin gerçekçi bir yol olmadığını, yapılması gereken öncelikli görevin, tarihle kavga ederek Atatürk döneminde devlete karşı silahlı ayaklanmada bulunanların itibarlarını iade etmek olmadığını herkes anlamalıdır. Muhalefet Mecliste Hükümete verdiği yetkinin gereğinin yapılmasının takipçisi olmalıdır. Yapılacak iş her şehit haberinden sonra gözyaşı dökerek tepki göstermek değildir. İktidar da muhalefet de tarih karşısındaki sorumluluklarını düşünerek terörle mücadele konusunda halkımızın beklediği kararlılığı göstermelidir.

Sevgiler, saygılar.


İLK KURŞUN
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.