Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.11.12, 20:22   #1
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2009
Konular: 491
Mesajlar: 11,787
Ettiği Teşekkür: 44713
Aldığı Teşekkür: 76211
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Sahtekarlıkta Sınır Tanımıyorlar | AKP'li Çıkan CHP'liler

CHP Yozgat İl Başkanı AKP üyesi çıkarken, Konya'da 1455 CHP'linin AKP üyesi olduğu ortaya çıktı.AKP’nin ‘sahte üye’ skandalı her geçen gün büyüyor. Bir çok ilde ilçe başkanları, ilçe sekreterleri, il, ilçe başkanlarının eşleri ve parti mensuplarının AKP’ye üye yapıldığının ortaya çıkmasının ardından skandalın sanıldığından daha da büyük olduğu anlaşıldı.
Son olarak Yozgat ve Konya’dan gelen haberler buz dağının görünmeyen yüzünü gün ışığına çıkardı.

CHP İL BAŞKANI AKP’Lİ ÇIKTI

CHP Yozgat İl Başkanı Onur Kaytan, AKP’nin kendisi ve çok sayıda CHP’li üyeyi haberleri olmaksızın üye yaptığını belgelediklerini, konunun yasal olarak da takipçisi olacaklarını söyledi.

CHP Yozgat İl Başkanlığı’nda basın toplantısı yapan Kaytan, kendisi ile birlikte çok sayıda CHP’li üyenin haberleri olmaksızın AKP’ye üye kayıtlarının yaptırıldığını öne sürerek, bunu Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Siyasi Partiler Sicil Bürosu ile yaptıkları yazışma ile belgelediklerini bildirdi. Yozgat merkez ve bağlı ilçelerinde CHP üyesi toplam 381 kişinin haberleri olmaksızın AKP’ye de üye kayıtlarının yapılması nedeniyle, üyeliklerinin düştüğünü anlattı.

CHP’li olmanın kendisi ve arkadaşları adına onurlu ve şerefli bir görev olduğunu, bundan da mutluluk duyduklarını kaydeden Kaytan, AKP’nin hukuksuzluk anlayışı ile yasa dışı işlemlerin gün yüzüne çıktığını öne sürdü. Eğitimini tamamladıktan sonra CHP’ye üye olduğunu, başka herhangi bir partiye üyelik başvurusunun bulunmadığını belirten Kaytan, AKP’nin bu uygulamayı Türkiye genelinde yaptığını iddia etti. Kaytan, “CHP üyesi yaklaşık 57 bin kişinin üyeliği, AKP üyeliğinden dolayı düşmüş kabul edildi. AKP hiçbir partilimizin bilgi, belge, imzası, resmi bir başvurusu olmadan hukuk dışı uygulama yapmış ve partililerimizin kendi partilerine üye yaparak diğer bir siyasi partiden düşmesine, yani CHP üyeliğinden düşmesine neden olmuştur” dedi.

Kaytan, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı başvuru sonucu gelen resmi yazıda ‘CHP Merkez ilçe teşkilatına 2004 yılı Haziran döneminde üye olarak bildirildiniz. AKP Yozgat Merkez ilçe teşkilatından 2012 haziran döneminde 26.3.2012 tarih ve 348 sayılı yazıları ile üyeliğinizin bildirilmesi üzerine her iki partideki üyeliğiniz düşürülmüştür’ denildiğini belirtti.
Kaytan, Yargıtay tarafından bu belgelerin partiye gönderilmesine rağmen, aldığı yazıda ‘AKP’nin 1.6.2012 ve 567 sayılı yazıları gereğince AKP üyeliğiniz aktif olarak devam etmektedir’ denilmiştir. Hukuki girişimlerimizi yapacağız ve savcılığa suç duyurusunda da bulunacağız” dedi.

CHP KONYA İL BAŞKANI: 1455 ÜYEMİZ AKP’YE KAYDEDİLMİŞ
Konya’da bin 455 üyelerinin haberleri olmadan AKP’ye kaydedildiğini öne süren CHP İl Başkanı Mevlüt Karpuz, Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

CHP İl Başkanı Mevlüt Karpuz, il binasında düzenlediği basın toplantısında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yıllık rutin kayıt kontrollerinde CHP Konya İl Başkanlığı ile ilçe başkanlıklarına kayıtlı 11 bin 500 üyeden, bin 455′nin AKP’ye kayıt edildiğini belirtti. Bu üyelerinin haberleri olmadan AKP’ye kaydedildiğini iddia eden Karpuz, şunları söyledi:

“Yakın dönemde yerel seçimlerin öne çekilmesi gündemdeydi. Üyelikleri düşen insanların adaylıkları ve sandık başındaki pozisyonları göz önüne alınabilir. Türkiye genelinde yapılan bu saldırıdaki amaç Konya’ya has bir şey değildir. Bin 455 üyemizin düşürülmesini sağlamışlardır. Kendilerine üye kaydederek geçmiş iktidarların birinde bu ülkede yaşadığımız, tüm ülkeyi kendi yandaşı gösterme çabalarının bir örneğidir. O tür girişimde bulunanların nerde olduklarını biraz tarih bilgimize başvurarak çözebiliriz.”

SUÇ DUYURUSU

Siyasi partilere üye olmak isteyenlerin ilgili partinin ilçe başkanlığına evrak doldurarak üye olmak isteğinin imza altına alması gerektiğini ifade eden Karpuz, “Bin 455 arkadaşımızın haberi olmadan AKP’ye kayıtları yapılmıştır. Bunların imzasını kim atmıştır.

Arkadaşlarımızın hepsi konu hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundular” dedi.
48 yıldır CHP üyesi olduğunu belirten Bekir Yetiştirici, Yargıtay Başsavcılığı’ndan gönderilen listenin ardından AKP Meram İlçe Başkanlığı’na gittiğini ve üye olduğuna dair herhangi bir üye kayıt formuna rastlanılmadığını söyledi.

Yetiştirici, “Türkiye de AKP’nin geçmişteki icraatlarından her türlü sahtekarlığın, her türlü yanlışlığın yapıldığı gözler önüne serilmiş oldu. Hatta ben diyorum ki geçmişteki seçimlerin de şaibe altında olduğuna inanıyorum. Çünkü ortada hiçbir şey yokken bir CHP’linin bir AKP’li olarak gösterilmesi kadar vahim bir olay olamaz” diye konuştu.


Kaynak
__________________
Ben hiç insan kaybetmedim...
Sadece zamanı geldiğinde, vazgeçmeyi bildim...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.