Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.11.12, 23:31   #9
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 9307
Ettiği Teşekkür: 106805
Aldığı Teşekkür: 165506
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Avusturya Milli Kütüphanesi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cengiz Doğan Mesajı göster
Alındım şimdi. İlkokula giderken okuldan geldiğim de yemeğimi yedikten sonra hemen yakınımız da olan İl Halk Kütüphanesine gider ve kapanana kadar kitap okurdum. Sanıyorum akşam saat 18.00'de kadar açık kalıyordu.

Ayrıca babamdan aldığım küçük harçlıklarla bazen haftada bir, bazen iki hafta da bir Kemalettin Tuğcu romanları alıyordum. Çocukluğumda kazandığım bu alışkanlıkla askerlik öncesi, sonrası kütüphaneden aldığım birden fazla kitabı dönüşümlü olarak okuyordum. (Normal şartlar da eve bir kitap veriliyordu. Kütüphane de çalışan bey, hanım memurların çoğunu tanıdığım için bana bu şekilde bir ayrıcalık tanıyorlardı. Hafta da en az iki kitap değiştiriyordum.)

Yıllar geçti gözlerim yoruldu. Almış olduğum ve henüz okuyamadığım bir kaç kitabım var. Yine de İstanbul'a gidince İstiklal Caddesinde ki kitap mağazalarına, Sahaflara gider gezerim. Kitapları karıştırır, alışveriş yapar, doya doya koklarım. Mürekkep, cilt ve kağıt kokusuna doyamazsınız.

Hiç bir şey yapmasam Avusturya Milli Kütüphanesi'ni karış karış gezip, koklamak isterdim.

Paylaşım için teşekkürler.

Cengiz bey, bunda alınacak bir şey yok. Yazdıklarım, herkesi kapsamıyor ki...Siz de bilirsiniz ki, bizde kitap okuyan oranı çok düşük. Ben onu kasdettim.