Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.11.12, 16:39   #23
Haziran__
Tam Üye

Haziran__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 17
Ettiği Teşekkür: 364
Aldığı Teşekkür: 1409
Rep Derecesi : Haziran__ muhteşem bir gelişmedeHaziran__ muhteşem bir gelişmedeHaziran__ muhteşem bir gelişmedeHaziran__ muhteşem bir gelişmedeHaziran__ muhteşem bir gelişmedeHaziran__ muhteşem bir gelişmedeHaziran__ muhteşem bir gelişmedeHaziran__ muhteşem bir gelişmedeHaziran__ muhteşem bir gelişmedeHaziran__ muhteşem bir gelişmedeHaziran__ muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Kaygili
Haziran__ - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Hristiyanlığı Yaymak İçin Yapılan Kilise İşkenceleri

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Zeynep Sappho Mesajı göster
Sayın Haziran,

Martin Luther'i anlatmıştım sanırım bu konuya değinmeyceğim. Fakat protestanlığın olusumu geliminde burjuvazinin hangi dini yorumunu benimsemiştir? Bir protestan olarak merak ediyorum doğrusu?
Önsöz
Böyle bir soruyu bir kaç cümleyle özetlemek sorunun ağırlığına yakışmazdı doğrusu. Ben de bu nedenle yanlış yapmamak adına, sorumluluk duygusu ile doğru bir biçimde yanıtlamak istedim. Doğaçlama olarak vereceğim yanıtın barındıracağı, bilgilerdeki eksiklik, yanlış kavram kullanma veya hatalı kurgu hem tarihsel sürecin yanlış algılanmasına yol açabileceği gibi, diğer yandan da yeni tartışmalara da yol açabilirdi. Bu nedenlerden ötürü bu konuda görüşlerine aynen katıldığım, Yetkin Bilim Adamı Server Tanilli'nin Say yayınlarında çıkan ''Yüzyılların Gerçeği ve Mirası, İnsanlık Tarihine Giriş III XVI ve XVII yüzyıllar'' adlı kitabının BÖLÜM IV ESKİ DİNDEN YENİ DİNE konu başlığınından olduğu gibi aktarmayı uygun gördüm.

Yakın dönemde kaybettiğimiz hocamızı, saygıyla selamlıyorum.

Haziran__ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Haziran__'in Mesajına Teşekkür Etti.