Tekil Mesaj gösterimi
Eski 25.11.12, 23:45   #1
DarkAngeL
...:: HüsoMeL::...

DarkAngeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1381
Ettiği Teşekkür: 19986
Aldığı Teşekkür: 19619
Rep Derecesi : DarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Huzurlu
Çözüldü Yumurtadan Kertenkele Çıktı

Avustralyalı bilim adamı, küçük sürüngenin yumurtanın içerisine nasıl girdiğini bulmaya çalışıyor. Bu tuhaf keşif, bir doktor tarafından, yapıldı. Peter Beaumont, yapacağı yemek için yumurtayı kırdığında, içerideki ölü kertenkeleyi görünce şoke oldu:"Yumurtaları tavaya kırarken birinin bulanık olduğunu fark ettim. Kabuğuna baktım ve küçük bir kertenkele gördüm" diyor Peter.

Kertenkelenin yumurta kırıldıktan sonra içeri girmiş olmasının mümkün olmadığını, çünkü kertenkelenin yumurtanın kabuğuyla zarı arasında olduğunu söylüyor. Dr Beaumont, kertenkelenin tavuğun arka tarafına tırmandığına ve muhtemelen embriyolarla beslenmeye çalışırken orada ölüp yumurta oluşurken kozanın içinde kaldığına inanıyor. Kuzey Bölgesi Avustralya Medikal Birliğinin başkanı olan 60 yaşındaki Dr Beaumont, bu sıra dışı bulgunun dünyada ilk olabileceğini söylüyor.

Doktor, kertenkelenin içeriye tam olarak nasıl girdiğinin tespit edilebilmesi için yumurtanın kalıntılarını sağlık otoritelerine teslim etti. Avustralya Yumurta Şirketi, daha önce bu tür bir olayla karşılaşmadıklarını belirtti. Kertenkele muhtemelen tavuk tarafından yenmedi. Kertenkelenin sindirim yolundan, yumurtanın oluşumunun gerçekleştiği bölgeye ulaşması fiziksel olarak mümkün değil, diyor şirketin araştırma ve geliştirme müdürü David Witcombe.

Kaynak