Tekil Mesaj gösterimi
Eski 28.11.12, 10:00   #49
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,410
Ettiği Teşekkür: 34724
Aldığı Teşekkür: 14833
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Sen misin Piknikte Rakı İçen!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ala'turka Mesajı göster
Ne kadar tutarsız biri olduğun şimdi daha net anlaşıldı,
ben senin avatarını eleştiriyormuyum, pakistan bayrağı olduysa ne olmuş, düşman bayrağımı, ay yıldızlı olan herşeyi sevemezmiyim, tama o zaman Allaha inancın varsa, o kalpleri biliyor, bende kendimi biliyorum, hangimizde ay yıldızlı bayrağımızın sevgisi az ise o namuzsuz ******** olsun ne deresin, senin yaptığın çok büyük cahillik haberin olsun, oraya buraya bakarak bu bayrağı sevmiyor demek niyet okumaktır
Benim soruma yanıt değil ki bu yazdıkların.
''Yeşil Bayrağın'' İslami rejimi temsil ettiğini, Pakistan Bayrağı'nın da bu anlama geldiğini elbette ki biliyorsun, bilerek kullanıyorsun.
Ferman nikli üye belki bilinçsizce içinden gelenleri söylüyor ama senin gayet bilinçli bir şekilde, böylesine Atatürk'çü, Laiklik taraftarı bir sitede, kaç üyenin kafasını bulandırıp, tarafımıza çekebilirsem kârdır, amacında olduğuna inanıyorum.
Ben bayrağımıza, (Irkları, kökenleri, dini inançları,renkleri ne olursa olsun) ''Türk'üm!'' diyen herkesi temsil ettiğine inanarak saygı gösterirken,
Sen ise, Atatürk'ün Laik Cumhuriyeti'nin bayrağına, gerek Dinci bir tarihçinin safsatalarıyla, gerekse de seçtiğin Yeşil renklerle dini manalar yüklüyor ve bu bakış açısından değer verdiğini söylüyorsun.
Bayrak sevgimizi test etmek isteyerek, bayrak sevgimizi ölçmene, bunu da ''Şerefli ve ********'' olarak ölçmene de pes doğrusu.Üstelik (sence nasıl ölçülecekse?)
Bayrak bir kumaş değildir, (sence dini temsil edebilir,ama):
Bayrak: Bir ulusun bağımsızlığını, topraklarının ve tüm yer üstü ve yer altı zenginliklerinin o ulusa aidiyetini,toprak bütünlüğünü,dilinin özgürlüğünü ifade eder.
Yerüstü ve yer altı kaynaklarımız (başta İsrail ve Yunanlılar olmak üzere) satılırken, ne tepki gösterdin?
Bağımsız olması gereken Türkiye'nin Amarika'nın, NATO'nun hizmetinde Kore'de, Afganistan'da, Irak'ta, Libya'da, Suriye'de kullanılmasına ne tepki gösterdin?
Amerika askeri üslerinin, ve füzelerinin Anadolu topraklarına yerleştirilmesine ne tepki gösterdin?
Turgut Özal'ın, Amerika'nın maşası olmasına, Talabani ve Barzani'nin Türk topraklarında beslemesine ve bu beslemelerin de,Irak'ın bölmesine, (NATO ve Amerikan askerlerince) milyonlarca müslümanın öldürülüp, müslüman kadınların tecavüz edilmesine,Turgut Özal'ın besleyip koruduğu, Talabani, Barzani'nin PKK' kamplarını korumasına, Türk silahlı kuvvetlerinin bu kamplara saldırı izni vermemesine ve silahlandırmasına ne tepki gösterdin?
PKK'yı Amerika'nın ve Talabani, Barzani'nin desteklediği, koruduğu ve askeri müdahale etmemize izin vermedikleri gerçekken, AKP hükümetinin bu şer güçleriyle kolkola (kanka) olmasına ne tepki gösterdin?

Sizi daha iyi tanıtabilmek için sizin siteye eklediğiniz haberlerden bir kaçını alıntı yapıyorum, bu haberler ve haberlerin kaynakları bile sizin niyetiniz hakkında üyelerde bir fikir oluşturmaya yetecektir.
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ala'turka Mesajı göster

Araştırmacı tarihçi yazar Cezmi Yurtsever, Türk bayrağında yer alan hilalin 'İslam' anlamına geldiğini, bayrakta yer alan 5 köşeli ay-yıldızın da 'İslamın 5 şartı'nı simgelediğini savundu.

"BAYRAĞIN GİZLİ ŞİFRELERİNİN OLDUĞUNU ÖĞRENDİM"
İstanbul'a Osmanlı arşivlerini araştırmak için geldiğini ifade eden Yurtsever, "Topkapı Sarayı'na da uğradım. Topkapı Sarayı'nın 'Babı Hümayun' adı verilen birinci kapısının alın kısmında 'Ayyıldız' şekillerini gördüm. Bugünkü Türkiye Devleti bayrağının Osmanlı'dan miras kaldığı görüşlerini kanıtlayacak arşiv belgeleri, Topkapı Sarayı'nda bulunan bayraklar, nişanlar ve semboller üzerinde araştırmalarımı sürdürdüm. Günümüzde kullanılan Türkiye Devlet bayrağının anlamını tarihin derinliklerinden alan gizli şifreleri olduğunu öğrendim" dedi.

"HİLAL, İSLAM'DAKİ HİCRETİ TEMSİL EDER"
Yurtsever, Türk bayrağındaki hilalin çizimi ve gizli anlamı ile ilgili araştırmalar yaptığı esnada uzman hocaların çocukluk yıllarında Fatih Sultan Mehmet'e hilal şeklini çizmeyi öğrettiği bilgisine ulaştığını dile getirdi. 'Hilal, Hz. Muhammed'in Mekke'den Medine'ye hicret etmesi esnasında gökyüzünde ay ve hilal şekli vardır" diyen Yurtsever, açıklamasını da şöyle sürdürdü; "Osmanlı bayraklarındaki hilal şekli İslam'ı ve hicret olayını sembolize eder. Osmanlı'nın kullandığı 3 hilal şekilli bayrak İslamiyeti güneşin doğduğu yerden battığı yere kadar bütün dünyaya yayma düşüncesinin karşılığıdır."

"YILDIZ, İSLAMIN 5 ŞARTINI TEMSİL EDİYOR"
Fatih Sultan Mehmet'in Çanakkale Boğazı'nın Gelibolu sahillerine yaptırdığı Kilitbahir Kalesi'nin 3 hilal şeklinde yapıldığına dikkat çeken Cezmi Yurtsever, "Osmanlı ve Türkiye bayraklarındaki hilal şekli Fatih Sultan Mehmet'in kalıcı kıldığı kutsal bir semboldür. Hilal, 'İslam' anlamına gelir. Bayraktaki 5 köşeli ayyıldız ise İslam'ın 5 şartı anlamında" ifadesini kullandı.

Türk bayrağındaki hilal ve ayyıldız simgelerinin tanzimat reformları döneminde Padişah Abdülmecit zamanında kabul edildiği hatırlatan Yurtsever, bayrağın al renkli olmasının ise 'Vatanı savunma uğruna cihat mücadelesi verme ve şehit olma' düşüncesinin karşılığı olduğunu da sözlerine ekledi.
http://www.ensonhaber.com/turk-bayra...012-08-30.html

Türkiye'nin borç batağına batmasında, Amerika'nın elinde piyon olmasında, 1974 Kıbrıs harekatında Amerika'ya kafa tutan ve bizi destekleyen Saddam Hüseyin'in asılmasında, Irak'ın bölünerek Kuzeyinde Barzani'nin Kürdistan Devleti kurmasına yol açan,böylece bu bölgeden PKK'nın sınırdan rahatça girip çıkmasını, silah desteği almasını, Irak bölününceye kadar PKK eylem yapamazken, Saddam sonrası aldığı destekle Mehmetçik katliamına başlamasına ve günümüze kadar sürmesine yol açan Turgut Özal hakkındaki övgüleriniz:

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ala'turka Mesajı göster
''Hür teşebbüs, hür düşünce'' ilkesiyle kafalardaki ve ayaklardaki prangaları çözerek, Türk milletinin önünü açıp çağ atlamamıza vesile olan büyük devlet adamının zehirlenmiş olması elbette muhtemeldir.

Günümüz de Amerika ve emperyalist güçlerin desteğini arkasına alan AKP'nin yandaş olmayan bütün medyayı yakıp yıktığı bir dönem de, Laik ,Bağımsız ,Atatürkçü kalabilmiş gazetelerden birisi olan SÖZCÜ hakkındaki fikriniz.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ala'turka Mesajı göster
Tokmak - Sözcü

Sözcüyse kaynak sağlam,
Mualif gurubun ansiklopedisi
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ala'turka Mesajı göster


CNN TÜRK'te Enver Aysever'in Aykırı Sorular programına konuk olan sanatçı Metin Akpınar, "Ben bir Atatürkçüyüm ama Kemalist değilim. Ben bağnaz Kemalistçilere de Komünistlere de karşıyım" dedi.

CUMHURİYET'İN DİNİ İSLAM'DIR

"Yeni CHP'nin Atatürk'ün partisi olup olmadığı konusunda endişelerim var" diyen Akpınar, "CHP'deki kargaşanın bir an önce çözülmesi gerekiyor" şeklinde konuştu. Akpınar bir soru üzerine de "Cumhuriyet'in dini İslam'dır" açıklamasında bulundu.

Kaynak
Yalan yanlış bilgilerle CHP'ye, (CHP'yi Atatürk kurduğu için de) dolaylı olarak da Atatürk'e iftiralar atan Tayyip Erdoğan'ın borazanlığı haberiniz.
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ala'turka Mesajı göster


Erdoğan, İsmet İnönü döneminde yaşanan katliamı şu sözlerle anlattı: "1945 yılında 145 Azeri aydın, Stalin zulmünden kaçıyor ve Türkiye'ye sığınıyor.
Azeriler öz gardaşlarının yurduna gelip, öz gardaşlarıyla kucaklaşıyor. Stalin bu mültecileri geri istiyor. CHP hükümeti, sınır karakoluna telgraf çekiyor ve bu Azeriler'in iade edilmesi emrini veriyor.
Sınır karakolu komutanı gözlerine inanamıyor. Azeriler, Türk askerlerinin ayaklarına kapanıyor. "Ne olur bizi siz öldürün, ama onlara teslim etmeyin" diyor.
Azeriler'i teslim ediyorlar. Sınırda Türk askerlerinin gözü önünde Azeriler'i infaz ediyorlar.
Komutanın da olaydan sonra intihar ettiği söyleniyor.
İşte CHP kendi kardeşine bile sırtını dönen, ölüme terk eden bir partidir.

KATLİAM ŞU AĞITLA TARİHE KAZINDI

Boraltan bir köprü, aşar geçer Aras'ı,
Yuğsan Aras suyuyla, çıkmaz yüzün karası.

Karası, karası, merhamet fukarası,
Karası, karası, merhamet fukarası,

Düşman bekler karşıda, önüne kattı beni,
Can alınan çarşıda, kardeşim sattı beni.

Dönüp seslendim geri, merhametsiz birine,
Beni siz vursaydınız, şu gavurun yerine.


http://www.ensonhaber.com/erdogan-ki...012-09-05.html
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.