Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.11.12, 23:47   #20
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,410
Ettiği Teşekkür: 34724
Aldığı Teşekkür: 14833
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kıyafet Zorunluluğu Kalktı

AKP'nin her zamanki uygulamalarından birisi daha,
Nasıl ''İleri Demokrasi'' masalıyla,
Atatürk'ün emaneti olan, Atatürk devrimlerine, ilkelerine, eserlerine, Laik, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'ne saldıranlara özgürlük verilip, Atatürkçü vatanseverler hapishanelere tıkılarak faşizan bir uygulama yapıldıysa, bu yönetmelikte o hesap,

Yeni yönetmelik;
''Kıyafet serbestliği veya Kıyafet Zorunluğu Kalktı'' gibi özgürlükçü (göz boyamacı) lanse edilince,ilk anda kulağa hoş geliyor ve tek zararı, öğrenciler arasındaki gelir dağılımı bozukluğunun, kıyafet serbestliği ile ortaya çıkaracağı olumsuzluklarmış gibi görünüyor.

Oysa ''kim ne isterse giysin!'' denilerek, kıyafet serbest bırakılmıyor ki!
Aksine yasaklar getiriliyor:

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster

Kıyafette sınırlamalar dikkat çekiyor
Yeni yönetmelikteki kılık kıyafet sınırlamalarına göre öğrencilerin “vücut hatlarını belli eden şort, tayt gibi kıyafetler ile diz üstü etek, derin yırtmaçlı etek, kısa pantolon, kolsuz tişört ve kolsuz gömlek” giyemeyecekleri belirtilmekte.

KAYNAK
Yukarıdaki alıntıdanda anlaşılacağı gibi, tesettüre (örtünmeye) yasak getirilmeyerek (çarşaf,peçeye bile) özgürlük sağlanırken,

diz üstü etek, vücut halarını belli eden kıyafetler, kısa pantolon, tayt, kolsuz tişört, gömlek, derin yırtmaç, yasaklanıyor.

(Vücut hatlarını belli eden kıyafet, diz üstü etek gibi) yasaklar, taşra illerinden başlayarak yaygınlaştırılacak,(tahminen 5-10 yıl içerisinde) öğrencilerin tamamen tesettüre girmesine yol açacaktır.

Yandaşa, (Atatürk'ün Kılık Kıyafet İnkilabı'na aykırı) tesettür özgürlükleri sağlanırken, çağdaş giyime yasaklar konulmaktadır.

Öylesine demokratikleştik ki;
Yetişkin bir bireyin:
(İnternet sansürü ile) Hangi sitelere girip girmeyeceğine AKP karar vermektedir.
(Sigara ve dolaylı içki yasağı ile) Neyi içip içmeyeceğine AKP karar vermektedir.
(Yeni kıyafet yönetmeliği ile) Çocuğuna neyi giydirip giydiremiyeceğine AKP karar AKP vermektedir.
(Sezaryen ve Kürtaj yasalarıyla) Çocuğunu doğurup-doğurmayacağına, nasıl doğuracağına AKP karar vermektedir.
Ellerinden gelse, (Tayyip'in sık sık söylediği 3 çocuk dayatmasıyla) Vatandaşın kaç çocuk yapmasına da AKP karar vermek istemektedir.

Bunun adı, Demokrasi değil Faşizmdir.
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.