Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.12.12, 14:58   #342
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2490
Ettiği Teşekkür: 88528
Aldığı Teşekkür: 127782
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Günün İçinden...

Ne çok ihmal etmişiz burayı, üstelik biri de yukarıdan Kreviiizzz diye bağırmış

Madem bunun bilincine varmışım, o zaman yazayım birşeyler

* * * * * *

Demek bizim Milletvekilleri kendilerine verilen hediyeleri çok ucuz buluyorlarmış. Ama ayıp sahiden de, koskoca Milletvekili, hediye alacakasan öyle ucuzundan olmayacak, kıyacaksın parayı. Hem belli mi olur ileride aldığın hediyenin değerine göre sen de değer görür, belki bir kıyak alırsın onlardan…

Mecliste 4 partiden birer temsilcinin oluşturduğu Etik Komisyonu düzenleme yapmış. Düzenlemeye göre de, değeri 12 bin TL yi geçen hediyeler kabul’’ edilmeyecekmiş. Edilmesin tabii. Amerika’da etik olan 50 Dolar değerindeki hediye alınır mı? Bundan sonra yarış yapın eyy hediye alanlar, sakın etik olanın altına düşmeyin.

Utanmazlar!

Millete reva görülen asgari ücregtin etik olup olmadığını tartışsanız birde.

Milletvekillerinin mal ve mülklerinin iktidara geldikten sonraki artışının etikliği ve onlar iktidara gelirken ve oldukları süre içinde sıradan vatandaşın mal varlığının artıp artmadığı etikliği de konuşulsun. 12 Eylül paşalarının mal varlığını araştırıp, sözde birisinin 169 villası olduğu yalanı gibi olmasın ama. Bu etik çalışmasının en güzel yanı da, Hakan Şükür’ün lehine olacağı. Milletvekilleri kamuda ya da özel sektörde ücretli bir işte çalışamayak, diye mevcut olan mevzuatta düzenleme yapılacakmış.

Pkk lılara sarılan milletvekillerinin dokunulmazlığının kalkmasını isteyen Başbakan, neden tüm vekillerin dokunulmazlığını kaldırmıyor? Başta kendi partisindekilerin. BDP liler kadar onlar da suçlu değil mi? Topluma kazandırma adı altında bir sürü Hizbullahçı hapisten tahliye edilmedi mi, sonra da birçoğu sırra kadem basmadı mı? PKK lıları dağdan indirip bağırlarına basmadılar mı? Affedilenler dışarı çıkınca nereye gittiler acaba?...

Biraz frene basayım en iyisi

5 yaşından beri 9 yıl boyunca babası tarafından tecavüze uğrayan kız çocuğu, durumu anlattığında kimse inanmamış. Baba tutuklanıp serbest bırakılmış. Sadece inanmamakla kalınmamış, babanın ailesi kıza demediğin bırakmamış, iftiracı diye. Kız tecavüzü kendisi ispatlamış sonunda, hem de dayısının ona aldığı kamera ile gizlice. Ne acı, çocuğa inanmayıp; al kamera, baban sana bilmem ne yaparken çek ve ispatla, demek. İspatlamasını beklerken bile o kız çocuğuna yapılacakların bilinmesi kabul edilir gibi değil. Sonuç hep aynı, ortada bir kurban (kız çocuğu ya da yetişkin bir kadın fark etmez) ve inanmayan bir sürü insan.

Susan Miller benim burcuma bakmış; Oğlak.

Mars birkaç hafta daha benim burcumda kalacak ve hayatımda iyi şeyler olmasını sağlayacakmış. İyi de, hayatımda iyi olmayan şeyler yok ki, daha ne kadar iyi olabilir? Neyse devam; sırlarla doluymuşum. Elbette… Arkadaşlarımın bana verdiği bir sürü sırlar var. Gizemliymişim ve 25 Aralık’a kadar devam edecekmiş bu. Hımmm ondan sonrasında kendimi açığa vereceğim herhalde dikkatli olmam lazım. Ailemin benim için ne kadar önemli olduklarını anlatmak için de, onlara ufak bir sürpriz hazırlamalıymışım. İyi de, ben onlara hergün sürpriz yapıyorum ki, evden sabah çıkıyor, tekrar eve geliyorum

Banemin Efendi!! Sen de Oğlaksın ama bunlar senin için geçerli değil he, kişiye özel bu

LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.